Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

paula24

zdrada w związku z powodu psychicznego znęcania

Recommended Posts

Jestem zwiedziona , zaufałam Pani psycholog , chciałam ratować małżeństwo, które było w rozsypce, niestety Pani psycholog działała w innym kierunku , namawiała męża do rozwodu . Dużo w życiu przeszłam , przez lata leczyłam się z depresji z powodu problemów małżeńskich , jednak mimo   wszystko chciałam ratować rodzinę .Wiedziałam ,ze każdy z nas popełniał błędy , niestety Pani psycholog działała na moja szkodę, umawiała wizyty tylko z mężem niby po to by wyszedł z traumy po zdradzie , mną się nie zajmowała , chociaż przedstawiłam swój problem   , maż przez całe życie stosował wobec mnie przemoc psychiczną , szantaż, ograniczał moje kontakty z rodzina i znajomymi .Nikomu nie mogłam się zwierzyć z tego co sie dzieje w domu  , nie mogłam nigdy podejmować decyzji w sprawach finansowych chociaż zawsze dobrze zarabiałam ,byłam zakrzykiwana , zastraszana , o szacunku nie było mowy  chociaż przez 30 lat małżeństwa byłam wierną żoną . Wychowałam dzieci na uczciwych ludzi , byłam dorosła osobą i nigdy nie mogłam sama decydować o sobie , Mąż dla ludzi był ideałem ,a w domu stwarzał piekło , do Pani psycholog przedstawił mnie najgorzej jak tylko było można. Ja pierwsza umówiłam wizytę poszliśmy razem , przedstawiłam swój problem , zapytała tylko dlaczego nie odeszłam wiele lat temu i to był koniec , później były wizyty tylko z mężem, mówił co chciał nawet nieprawdę , nagrywał wszystko , nagranie wpadło w moje ręce , wysłuchałam jego i Pani psycholog. nagrywał również mnie , podkładał w domu podsłuchy , wysłuchał jak ja zwierzałam się do koleżanki. Ma pretensje ,ze mówiłam o nim . Przez całe życie nie zwierzałam się nigdy nikomu, ale już nie mogłam sobie dłużej poradzić z duszeniem problemów ,Mąż nigdy nie znosił krytyki zawsze chcial w oczach innych być ideałem, a ja opowiedzialam jej cała historie życia , prawdziwą. Wiem ,że zdrada jest czymś strasznym , nie jestem ju z młoda , to przytrafiło mi się   niespodziewanie ,dużo młodszy mężczyzna zainteresowali się mną, okazał czułość , był wesoły czułam się przy nim szczęśliwa osobą , niestety maż mnie śledził , podsłuchiwał i wydało się. Postanowiliśmy ratować małżeństwo maż twierdził ,ze mnie kocha i nigdy mi nie pozwoli odejść , ale cały czas trzyma nagrania, szantażuje mnie ,ze puści je dzieciom . Nie mogę mieć własnego zdania , nie mogę się w niczym sprzeciwić ,żyję w strachu. Zerwałam znajomość z tamtym mężczyzną , chociaż on nie chciał i  długo do mnie pisał  , wspierał mnie. Nie wiem jak dalej żyć , jesteśmy razem ,mąż ciągle płacze z psycholog zrezygnowaliśmy , ale sami nie dajemy rady.  

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

pisze Pani o dwóch sprawach.

Pierwsza to przemoc psychiczna, której Pani doznaje od męża. W tej sprawie uzyska Pani pomoc dzwoniąc na Niebieską Linię http://www.niebieskalinia.info/index.php/przemoc-w-rodzinie

Dowie się Pani czym jest przemoc i jakie kroki może Pani podjąć aby ją zatrzymać. Przemoc jako taka podlega karze. Osobom, które doznawały długo przemocy trudno się z niej wyrwać bez pomocy z zewnątrz. Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z pomocy specjalistów.

Druga sprawa to zdrada. Obie sprawy się łączą. Zdradziła Pani męża bo nie czuła się Pani dobrze w związku, od innej osoby otrzymała Pani to czego potrzebowała. Jednak jest Pani nadal z mężem. Może się Pani przyjrzeć sobie dlaczego jest Pani z mężem. Czy to poczucie winy czy naprawdę chce Pani być w tym związku i tak traktowana? Jak chciałaby Pani aby ten związek wyglądał? To są sprawy do poruszenia z terapeutą w kontakcie indywidualnym. Po to aby Pani uporała się ze swoimi emocjami i przyjrzała się sobie i swoim potrzebom a potem podjęła decyzje. Terapeuta będzie Pani towarzyszył w tym procesie aby Pani czuła się bezpiecznie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.