Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
paula24

zdrada w związku z powodu psychicznego znęcania

Polecane posty

Jestem zwiedziona , zaufałam Pani psycholog , chciałam ratować małżeństwo, które było w rozsypce, niestety Pani psycholog działała w innym kierunku , namawiała męża do rozwodu . Dużo w życiu przeszłam , przez lata leczyłam się z depresji z powodu problemów małżeńskich , jednak mimo   wszystko chciałam ratować rodzinę .Wiedziałam ,ze każdy z nas popełniał błędy , niestety Pani psycholog działała na moja szkodę, umawiała wizyty tylko z mężem niby po to by wyszedł z traumy po zdradzie , mną się nie zajmowała , chociaż przedstawiłam swój problem   , maż przez całe życie stosował wobec mnie przemoc psychiczną , szantaż, ograniczał moje kontakty z rodzina i znajomymi .Nikomu nie mogłam się zwierzyć z tego co sie dzieje w domu  , nie mogłam nigdy podejmować decyzji w sprawach finansowych chociaż zawsze dobrze zarabiałam ,byłam zakrzykiwana , zastraszana , o szacunku nie było mowy  chociaż przez 30 lat małżeństwa byłam wierną żoną . Wychowałam dzieci na uczciwych ludzi , byłam dorosła osobą i nigdy nie mogłam sama decydować o sobie , Mąż dla ludzi był ideałem ,a w domu stwarzał piekło , do Pani psycholog przedstawił mnie najgorzej jak tylko było można. Ja pierwsza umówiłam wizytę poszliśmy razem , przedstawiłam swój problem , zapytała tylko dlaczego nie odeszłam wiele lat temu i to był koniec , później były wizyty tylko z mężem, mówił co chciał nawet nieprawdę , nagrywał wszystko , nagranie wpadło w moje ręce , wysłuchałam jego i Pani psycholog. nagrywał również mnie , podkładał w domu podsłuchy , wysłuchał jak ja zwierzałam się do koleżanki. Ma pretensje ,ze mówiłam o nim . Przez całe życie nie zwierzałam się nigdy nikomu, ale już nie mogłam sobie dłużej poradzić z duszeniem problemów ,Mąż nigdy nie znosił krytyki zawsze chcial w oczach innych być ideałem, a ja opowiedzialam jej cała historie życia , prawdziwą. Wiem ,że zdrada jest czymś strasznym , nie jestem ju z młoda , to przytrafiło mi się   niespodziewanie ,dużo młodszy mężczyzna zainteresowali się mną, okazał czułość , był wesoły czułam się przy nim szczęśliwa osobą , niestety maż mnie śledził , podsłuchiwał i wydało się. Postanowiliśmy ratować małżeństwo maż twierdził ,ze mnie kocha i nigdy mi nie pozwoli odejść , ale cały czas trzyma nagrania, szantażuje mnie ,ze puści je dzieciom . Nie mogę mieć własnego zdania , nie mogę się w niczym sprzeciwić ,żyję w strachu. Zerwałam znajomość z tamtym mężczyzną , chociaż on nie chciał i  długo do mnie pisał  , wspierał mnie. Nie wiem jak dalej żyć , jesteśmy razem ,mąż ciągle płacze z psycholog zrezygnowaliśmy , ale sami nie dajemy rady.  

Bardzo bym prosiła by ktoś się wypowiedział w mojej sprawie . Moje życie to jeden wieki i nieustanny ból. Jestem cały czas śledzona , nagrywana ,zastraszana , mam straszne sny i myśli , nie wiem jak długo to jeszcze wytrzymam, mam dość życia .

Dzień dobry,

pisze Pani o dwóch sprawach.

Pierwsza to przemoc psychiczna, której Pani doznaje od męża. W tej sprawie uzyska Pani pomoc dzwoniąc na Niebieską Linię http://www.niebieskalinia.info/index.php/przemoc-w-rodzinie

Dowie się Pani czym jest przemoc i jakie kroki może Pani podjąć aby ją zatrzymać. Przemoc jako taka podlega karze. Osobom, które doznawały długo przemocy trudno się z niej wyrwać bez pomocy z zewnątrz. Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z pomocy specjalistów.

Druga sprawa to zdrada. Obie sprawy się łączą. Zdradziła Pani męża bo nie czuła się Pani dobrze w związku, od innej osoby otrzymała Pani to czego potrzebowała. Jednak jest Pani nadal z mężem. Może się Pani przyjrzeć sobie dlaczego jest Pani z mężem. Czy to poczucie winy czy naprawdę chce Pani być w tym związku i tak traktowana? Jak chciałaby Pani aby ten związek wyglądał? To są sprawy do poruszenia z terapeutą w kontakcie indywidualnym. Po to aby Pani uporała się ze swoimi emocjami i przyjrzała się sobie i swoim potrzebom a potem podjęła decyzje. Terapeuta będzie Pani towarzyszył w tym procesie aby Pani czuła się bezpiecznie.

Pozdrawiam,

Katarzyna