Skocz do zawartości

psycholog Rafał Olszak

Administrator
 • Zawartość

  743
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  24

psycholog Rafał Olszak wygrał w ostatnim dniu 17 Kwiecień

psycholog Rafał Olszak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

35 Znakomita

O psycholog Rafał Olszak

 • Ranga
  Stały bywalec

Ostatnio na profilu byli

11335 wyświetleń profilu
 1. Szanowny Panie, nie da się rozwiązać tego typu problemów przez forum. Zdecydowanie zalecam niezwłoczną konsultację z seksuologiem.
 2. Szanowna Pani, zalecam kontakt z niebieską linią - specjaliści przyjrzą się Pani sytuacji i zasugerują rozwiązania. Może Pani też rozważyć kontakt z wybranym telefonem zaufania. Niektóre numery podane są tutaj: https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/
 3. @Mój związek się rozpada Szanowna Pani, skoro doświadcza Pani różnych form przemocy warto nade wszystko zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdystansować się od osoby, która takie zachowania przejawia wobec Pani. Bardziej szczegółowe wskazówki otrzyma Pani od specjalistów, którzy bliżej poznają Pani sytuację. Mogą to być na przykład osoby pracujące w telefonach zaufania. Od takiego kontaktu bym zaczął. Na przykład tutaj: "STOP" 22 621 35 37 Centrum Praw Kobiet dla kobiet dotniętych przemocą i dyskryminacją. Dyżurny psycholog: wtorek, środa, piątek w godz. 10-15. Dyżurny prawnik: poniedziałek w godz. 10-13, czwartek w godz. 11-14. Warszawska „Niebieska Linia” - przeciwko przemocy 22 668 70 00 pomoc psychospołeczna i prawna w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. prowadzenie działań diagnostycznych i interwencyjnych, świadczenie pomocy specjalistycznej oraz wspieranie profesjonalistów.
 4. W razie nasilenia się myśli samobójczych proszę telefonować na 112 by uzyskać niezwłocznie ratunek, pomoc. Doraźnie wsparcia może Pani też poszukiwać kontaktując się z odpowiednimi telefonami zaufania i wsparcia. Niektóre numery są tutaj: https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/ (pracujący tam specjaliści rozważą Pani położenie i nieodpłatnie udzielą wskazówek).
 5. Kiedy przemierzam mroźne pustkowie pozostaje tylko uznać, że zmarznę. Z rozstaniem jest tak samo. Po rozstaniu mózg działa tak, że mam poczucie większej bliskości z porzuconym partnerem, doświadczam samotności, czasem tęsknoty, a niekiedy idealizuję relację. Najlepszym sposobem żeby się z tym uporać jest przejście przez to, danie sobie na to czasu. Ponadto pomocna może okazać się tzw. radykalna akceptacja, o której mówiłem w tym podcaście
 6. Może trudno w to uwierzyć, bo rzadko rzucają się w oczy, ale są wśród nas wrażliwcy, ludzie z sercem na dłoni oraz do rany przyłóż, którzy czerpią autentyczną satysfakcję i radość z otwartości na drugiego człowieka. Bywają niezwykle empatyczni, szczodrzy emocjonalnie, wyrozumiali. Niejednokrotnie charakteryzuje ich niebywała skromność i wyczucie sprawiedliwości, partnerstwa. Naprawdę doceniają to, co się dla nich robi. Okazują wdzięczność. Są sumienni, rzetelni. I tak serdecznie ciekawi, co u nas; potrafią wysłuchać. Umieją też iść na kompromis. I jest im diabelnie ciężko, bo świat chyba uwziął się właśnie na takich ludzi. Dostają za swoją niewymuszoną dobroć najgorszy wycisk. Nic dziwnego, że bywają nieśmiali, spłoszeni, rozedrgani. Każdy mając tyle ran mógłby poczuć się podobnie. Doceniajmy ich bardziej. Skomentuj ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online.
 7. @anna1835 Szanowna Pani, przeżyła Pani szereg doświadczeń, które w pewnym stopniu mogły przyczynić się do powstania trudności, które Pani zgłasza. Przynajmniej nad częścią z nich w jakimś stopniu można by popracować w trakcie psychoterapii. Zwłaszcza warto skoncentrować się na poczuciu własnej wartości i rozwijaniu asertywnej postawy, komunikacji.
 8. @loveyourself Ten, kto definitywnie kończy relację, nierzadko, choć nie zawsze, w odbiorze społecznym jest spostrzegany jako osoba, która coś zniszczyła. Bywa to ocena bardzo niesprawiedliwa i bezzasadna. Warto spróbować przejść nad tym do porządku dziennego. W końcu zna się przecież prawdę o rzeczywistych motywach końca znajomości i swoich uzasadnionych przesłankach na temat odejścia. Łatwo jest osądzać, ludziom szybko to często przychodzi bez poznawania szczegółów. Trzeba po prostu przez to przejść.
 9. @matteeo Witam serdecznie na forum, może Pan rozważyć udział w warsztatach komunikacji interpersonalnej. Może Pan też skonsultować się z psychoterapeutą, który może Panu pomóc uporać się z przyczynami trudności w zakresie nawiązywania i podtrzymywania realny relacji. Mógłby na przykład z Panem trenować asertywność, istotę umiejętności konwersacyjnych, a jeśli byłoby to wskazane to także popracować nad Pana poczuciem własnej wartości bądź obawami w kontaktach z ludźmi. Może Pan też rozważyć zapisanie się na jakieś hobbystyczne warsztaty, kursy czy zajęcia, w których coś robi się w grupie, zespołowo, by nawiązać nowe znajomości i ćwiczyć kontakty z ludźmi.
 10. Szanowna Pani, nie jest możliwa diagnoza przez forum; dokuczliwe dolegliwości są przesłanką do tego, by skonsultować się ze specjalistą, którzy przeprowadzi z Panią wywiad, postara się rozpoznać w czym tkwi problem. Najpierw dobrze byłoby porozmawiać z lekarzem psychiatrą by wykluczyć ogólnomedyczne przyczyny złego samopoczucia. Lekarz może dać skierowanie na psychoterapię jeśli uzna, że byłaby wskazana (na wizytę z psychoterapeutą może Pani też umówić się prywatnie by uzyskać diagnozę od psychoterapeuty).
 11. @julia20000 Zgodnie z instrukcją darmowej porady aby psycholog mógł udzielić odpowiedzi musi znać wiek osoby konsultującej się.
 12. Niektórzy patrzą innym w oczy żeby widzieć odbicie własnego oblicza, bo kochają tylko siebie. Więź z nimi nie jest możliwa, ale można się łudzić. Długo i namiętnie. A kiedy płacząc nieszczęśliwy człowiek domaga się wzajemności, dostaje w odpowiedzi pogardę. Tak w pierwszej chwili reaguje narcyz, bo trudno mu przeglądać się w źrenicach mokrych od łez. Potem znowu daje nadzieję, bombarduje miłością. Nikt nie rozkochuje tak jak narcyz, bo sam jest nałogowcem uwielbienia – potrafi zatem obdarzać nim jak nikt inny. Robi to jednak tylko po to, by osuszyć cudze powieki i żeby znowu mógł uchodzić w czyichś oczach za upragniony, ubóstwiany ideał. CIEKAWOSTKA: blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online.
 13. Zwykle to głównie mężczyźni na długo wpadali w czarną dziurę samotności po rozstaniu, zwłaszcza po trzydziestce. To ogólnie trudny czas, bo większość atrakcyjnych osób zdolnych do stworzenia związku jest już zajęta. Dzisiaj czarna dziura jest bardziej pojemna. Pochłania też kobiety, które pragną miłości, a otrzymują głównie oferty układów, przelotnych romansów lub fałszywe uczucie do momentu aż facet znajdzie młodszą partnerkę. Jeśli dorzucimy do tego pompowane bez końca m.in. przez media społecznościowe wymagania urastające do rozmiaru fantazji, mało kto spełnia kryteria. A że nierealistyczne oczekiwania doraźnie podbudowują tego, kto je ma, rzadko ktoś chce je zmniejszyć. Efekt? Epidemia samotności. Około 40-tki rynek matrymonialny zapełniają wprawdzie rozwodnicy i rozwódki, ale tylko 16% z nich kogoś sobie znajdzie. Reszta, zwłaszcza samodzielni rodzice, według szacunków mają na to marne szanse. A potem ludzie ukrywają się za etykietą singla i szukają znieczulenia w pracy bez umiaru i gonitwie za sukcesem zawodowym, a niekiedy w totalnym oddaniu się samorozwojowi bez końca. Tymczasem receptę zdaje się podsuwać pewien młodociany poeta, który napisał anonimowo na ścianie: „żeby tak ludzie gęby do siebie otwierali jak od siebie odwracają to by było coś”. Podcast o singlach:
 14. Nie podała Pani informacji zawartych w instrukcji darmowej porady.
 15. Szanowny Panie, jeśli doświadcza Pan silnych myśli samobójczych lub związanych z tzw. samobójstwem rozszerzonym, ma Pan prawo zatelefonować na numer alarmowy 112 by niezwłocznie otrzymać ratunek, pomoc medyczną. Być może w tej chwili doświadcza Pan tak silnego kryzysu, że nie widzi perspektyw, które w istocie istnieją. Można żyć nawet z długami, można znowu się wzbogacić, a niektórzy wyjeżdżają na koniec świata i tam żyją nowym życiem, niekiedy lepszym niż niegdyś. Żadnego zabijania się, proszę Pana!

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.