Skocz do zawartości

psycholog Rafał Olszak

Administrator
 • Zawartość

  686
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  19

psycholog Rafał Olszak wygrał w ostatnim dniu 11 Styczeń

psycholog Rafał Olszak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

30 Znakomita

10 obserwujących

O psycholog Rafał Olszak

 • Ranga
  Stały bywalec

Ostatnio na profilu byli

8286 wyświetleń profilu
 1. psycholog Rafał Olszak

  Powitania, my i nasze historie

  Przede wszystkim witam serdecznie na forum! Ponadto sugerowałbym konsultację psychoterapeutyczną m.in. w celu wykluczenia dolegliwości opisanej tutaj.
 2. psycholog Rafał Olszak

  KŁAMSTWO Z MAŁŻEŃSTWIE nt PRACY

  Szanowna Pani, tego rodzaju problemy trapiące parę można próbować rozwiązać w trakcie psychoterapii małżeńskiej (zwanej także terapią par). Zalecam kontakt z terapeutą, który przeprowadzi diagnostykę i zaproponuje metody pomocy.
 3. psycholog Rafał Olszak

  Związek to nie przeciąganie liny

  Niektóre związki przypominają raczej przeciąganie liny – targowanie się czyje potrzeby są ważniejsze. Licytowanie się kto komu usiądzie na kolanach i będzie wyręczany czy zabawiany. Takie eksploatatorskie, roszczeniowe podejście sprzyja zupełnie niepotrzebnym konfliktom. Ilekroć ktoś wygrywa i tak jest stratny, bo traci na tym jakość relacji z uwagi na poczucie krzywdy u partnera. Współdzielenie odpowiedzialności jest korzystniejszym rozwiązaniem. Sprzyja równowadze, symetrii i dwoje ludzi idzie ramię w ramię, a nie jedno drugiemu wsiada na plecy. Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Refleksje mężczyzny to męski blog, który prowadzi psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
 4. psycholog Rafał Olszak

  Podcasty

  Punkt widzenia psychologa i psychoterapeuty na relacje damsko-męskie i nie tylko. Poniżej są wybrane podcasty z kanału na YouTube. Zapraszam też na fanpejdż na Facebook.
 5. psycholog Rafał Olszak

  Fazy toksycznego związku (podcast)

  Jakie są fazy toksycznego związku? W jaki sposób w poszczególnych z nich na swoją ofiarę oddziałuje toksyczny partner? Co czyni człowieka podatnym na te wpływy i zagrożonym wchodzeniem w toksyczne relacje?
 6. psycholog Rafał Olszak

  Strzeż się

  Cudza uroda zwiedzie cię nieraz na twoje własne życzenie i przyjdzie ci za to zapłacić cenę wysoką, ale możliwą do uregulowania. Natomiast cudzy nikczemny duch pogrąży cię raz a porządnie, bo zło sprowadza zawsze do swojego poziomu czyli na samo dno. Żadne środki lokomocji tam nie kursują, więc nie są sprzedawane bilety powrotne. Mało kto stamtąd umyka o własnych siłach – częściej ciągnie innych ku sobie dla towarzystwa. Zza pewnych granic ciężko powrócić, więc lepiej ich nie przekraczać. Zwłaszcza, że niektórzy po wpadnięciu do tego dołu bynajmniej nie przestają kopać. Strzeż się ludzi ciągnących w otchłań. Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online.
 7. psycholog Rafał Olszak

  Co ja mam zrobić? 🙈

  Witam na forum. W razie tego rodzaju rozterek warto porozmawiać z psychologiem, by ustalić, skąd może być motywacja do wiązania się z partnerem o tyle lat starszym w takim wieku, w jakim Pani jest. Rozmowa ze specjalistą pozwoli ustalić plusy i minusy tej sytuacji oraz przeprowadzić bilans zysków i strat z różnych wariantów rozwoju wydarzeń. Warto też poddać refleksji kryteria doboru partnera, swoje potrzeby z tym związane i dlaczego nie znalazła Pani kogoś dla siebie w podobnym wieku. Niepostrzeżenie wiążąc się na tym etapie ze sporo starszym partnerem może Pani przeoczyć (przeskoczyć) ważną fazę swojego życia.
 8. psycholog Rafał Olszak

  Praca i przyszłość, temat skierowany dla osób mających +18 lat

  Wtrącę tylko, że w razie tego rodzaju wątpliwości można porozmawiać z doradcą zawodowym albo z sensownym job-coachem.
 9. psycholog Rafał Olszak

  Powitania, my i nasze historie

  @blakhart, @DeMello, @Vivianne, @Kamikaze witam serdecznie na forum. Miłego użytkowania.
 10. psycholog Rafał Olszak

  Niedobrana para?

  Spotkali się kiedyś na randkę chłopak za biedny i dziewczyna zbyt brzydka. Rozmawiali długo i bardzo przyjemnie. Doszli do wniosku, że wiele ich łączy. Mieli wspólne pasje i podobne poglądy na sprawy kluczowe. Posiadali też podobne doświadczenia z płcią przeciwną, więc mogli się wzajemnie wesprzeć i pożalić. Zjedli po ciastku w knajpce na uboczu i spacerowali po parku. Ona uwodzicielsko przechylała głowę, poprawiała włosy i przygryzała wargę. On nabierał powietrza do klatki piersiowej i stroszył piórka. Momentami śmiali się i naprawdę nieźle bawili. Na koniec powiedzieli sobie kilka miłych słów i każde poszło w swoją stronę. Nigdy więcej się nie spotkali – on był za biedny, a ona zbyt brzydka. Niektórym ludziom spełnienie można podać na tacy, a i tak nie skorzystają. Nierealistyczne kryteria doboru partnera potrafią zabić każde zauroczenie. Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog zatytułowany Refleksje mężczyzny jest redagowany przez psychoterapeutę, psychologa klinicznego.
 11. psycholog Rafał Olszak

  Podcast Spotify

  Witam, dziękuję za podsunięcie pomysłu. A czy osoba umieszczająca tam swoje nagrania musi uiszczać jakieś opłaty? Na YouTube twórca ich nie ponosi i to jest fajne.
 12. psycholog Rafał Olszak

  Zakochanie nie zawsze trwa sezon

  Często słyszy się, że zakochanie trwa maksymalnie kilka lat. Różnorakie statystyki wskazują, iż średnio ten stan utrzymuje się około 2 lata. Istnieją jednak i takie badania, które kłócą się z tą dość pesymistyczną wizją. W jednym z nich wzięło udział 5000 ludzi. 29% twierdziło, że ten stan trwa do 5 lat, 8% że do dziesięciu lat, ale 18% że powyżej 10 lat. Do tego ostatniego można podejść sceptycznie. Tak też zrobili badacze, którzy postanowili przeprowadzić badanie z wykorzystaniem metod obrazowania mózgu (spokojnie, nikt na tym nie ucierpiał). W badaniu wzięły udział osoby będące w związkach ponad 20 lat, a przy tym zdeklarowani zakochani. Okazało się, że faktycznie u każdej z nich wykryto aktywność mózgu w obszarach, które aktywują się też u osób przeżywających zakochanie – właściwie te obszary były równie aktywne, jak u młodych świeżo zakochanych! To pokrzepiające, że ten stan nie zawsze jest czymś na ledwie kilka sezonów. W dzisiejszych zwariowanych czasach trudno o taką miłość, bo media sprzedają ludziom błędne kryteria doboru partnerów i głupie porady, a poza tym zdaniem socjologów żyjemy w kulturze narcyzmu i kultu urody oraz samorozwoju. Jak znaleźć czas na miłość, kiedy ciągle inwestuje się w siebie? Jak znaleźć odpowiednią osobę, jeśli żyje się pod presją związania się z kimś jak najpiękniejszym? Jak oprzeć się wszechobecnym pokusom zmiany partnera na "lepszy model"? Na szczęście mimo tych utrudnień nie każde uczucie musi zblednąć. Fajnie. Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online.
 13. psycholog Rafał Olszak

  Prawda w oczy kole ;)

  Całkowicie się z Panem zgadzam. Te zestawienie to kwintesencja manipulacji. Mężczyzna po lewej jest sfotografowany z bliska i obiektywem szerokokątnym (pewnie smartfonem). Mężczyzna po prawej jest sfotografowany zapewne obiektywem portretowym, o ogniskowe np. 85 mm lub większej.
 14. psycholog Rafał Olszak

  Prawda w oczy kole ;)

  Jak dla mnie mężczyzna po lewej wygląda jak swój chłop. Co więcej, razem z nim na zdjęciu są chyba jakieś kobiety. Wzbudza więcej zaufania, ale to moje odczucie.
 15. psycholog Rafał Olszak

  Zagubiona w życiu. Proszę o porade

  Szanowna Pani, z przejęciem zapoznałem się z Pani wiadomością; czuję się poruszony tym, co Panią spotkało. To zrozumiałe, że po takich przejściach może Pani mieć problem z dojściem do siebie. Aby uporać się z tego rodzaju dolegliwością wskazany jest kontakt z psychoterapeutą, który najprawdopodobniej zaproponuje leczenie w formie psychoterapii. Do specjalisty może Pani udać się po uprzednim otrzymaniu skierowania od psychiatry, by korzystać z usług psychologicznych refundowanych przez NFZ. Może Pani też udać się do psychoterapeuty (bądź psychoterapeutki) prywatnie.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.