Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 07/21/2021 in all areas

 1. Twoje podejrzenia jak najbardziej mogą być słuszne, ale co byśmy tutaj nie wymyślili, to i tak niczego nie zmieni, bo to Paweł musi chcieć odkryć prawdę o swoich uczuciach, doświadczeniach i przekonaniach. Na razie nie zdaje sobie sprawy z przyczyn własnego zachowania, ale one są gdzieś w jego nieświadomości i musi je stamtąd wygrzebać przy współpracy specjalisty.
  1 point
 2. Hejka. Kluczowy moment rozwoju seksualności człowieka przypada na okres mniej więcej 3-7 roku życia. Zdaniem psychoanalityków, z Freudem na czele, przechodzimy wtedy kompleks Edypa, polegający na pożądaniu rodzica przeciwnej płci, z równoczesną chęcią pozbycia się rywala w postaci rodzica tej samej płci. Normalnie sprawa kończy się tym, że energia seksualna chłopca do mamy zostaje zablokowana, chłopiec koduje sobie w głowie informację, że to jest be, tak nie wolno, i zaczyna identyfikować się z ojcem, Żeby to nie wyglądało na jakieś dziwne kazirodcze zboczenie, możemy przyjąć, że ta energia seksualna (libido) jest ogólnie energią życiową, chociaż element seksualności jakiś tam zawsze jest. No więc taki chłopiec musi "odkleić się" od mamy, a córka od ojca. Na tym etapie może pojawić się wiele komplikacji. Jedną z nich jest zbyt drastyczne i nieumiejętne odrzucanie chłopca przez matkę, co może prowadzić do poczucia winy, wstydu i lęku o utratę bezpiecznego związku. Dotarcie do tamtych uczuć wymaga wiele pracy w terapii psychodynamicznej lub psychoanalizie (terapia psychodynamiczna to taka współczesna, szybsza psychoanaliza). Najbardziej popularna jest terapia poznawczo-behawioralna, która nie zajmuje się głęboko skrywanymi uczuciami, a jedynie "tresuje" klienta w dostrzeganiu swoich obecnych uczuć i zamienianiu swojego myślenia na ich temat, dlatego jej nie polecam. Ale jeśli Paweł pójdzie na terapię z nastawieniem "to niczego nie zmieni", to spektakularnych efektów bym się nie spodziewał. Sposobem na rozwiązanie tego problemu absolutnie nie jest Twoja uległość i dopasowywanie się do jego pokrzywionego patrzenia na świat. To tak jakby Paweł nosił brudne okulary i wymagał, żebyś się umyła, bo widzi na Tobie jakieś plamki.
  1 point
 3. Mozesz sie z nim spotkac i to.omowic. Zapytac wprost, dlaczego postapil tak a nie inaczej, skoro wiedzial co.sie.dzieje i wtracil sie w wasze relacje. Jesli tylko bedziecie spokojni.
  1 point
 4. Wizyta u.psychologa jest swietnym.pomyslem, skoro Ty juz z nim.rozmawialas na ten temat i nie.potraficie dojsc do porozumienia. Namow go na spotkanie z psychologiem. Ma tak od dziecka, ale to z jakiegos powodu napewno i warto to.przepracowac.
  1 point
 5. Daj dziewczynie troszke wolnosci, badz przy niej, ale na dystans. Znam taka pare, ktora tak samo jak Wy byli razem juz w szkole, i zerwali.ze soba pozniej ale tylko na jakis czas, obydwoje sprobowali zwiazac sie z kims innym a teraz sa malzenstwem:)
  1 point
 6. Owszem, możesz. On powinien znaleźć rozwiązanie, albo wpłynąć na matkę, albo się wyprowadzić ze swoją rodziną.
  1 point
 7. Spotkałem się. Rozmawialiśmy na spokojnie. Powiedział mi ze są razem. Nie dowiedziałem się w sumie tylko dlaczego mi to zrobił. Ale powiedział ze wie ze wychodzi na skurwysyna tym zachowaniem
  0 points

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.