Jump to content

Trudna relacja i przywiązanie


Recommended Posts

Cześć. Nie radzę sobie często z emocjami. Myślę że to też lęk przed odrzuceniem i potrzeba uwagi, miłości. Tkwię w relacji, która cały czas stoi w tym samym miejscu. Do tego przywiązałam się do tej osoby. Nigdy nie widzieliśmy się na żywo, komunikujemy się online przez wiadomości. Ja bym chciała się spotkać, ale on mówi że albo nie ma czasu, ogólnie nie przepada za spotkaniami z innymi, a z drugiej strony mówi że chcę się spotkać, tylko nie wie kiedy. Tak w sumie odpowiada, że nic szczególnego się nie dowiaduje na ten temat. Jestem samotna, nie mam wielu bliskich osób, w sumie też z własnej winy trochę bo po prostu nie lubię jakoś poznawać nowych ludzi za bardzo i budować takie relacje długoterminowe. Wydaje mi się, że mogę mieć podobne problemu jak w zaburzeniach osobowości borderline. Nie mówię, że mam zdiagnozowane, ale chodzi o objawy takie jak: uczucie pustki derealizacji, brak jakiś większych planów na przyszlość, bycie bardzo emocjonalnym i wrażliwym, lęk przed odrzuceniem, nakręcanie się samej negatywnymi myślami, myśli o samookaleczaniu, niechęć do własnej osoby. Ten kolega ma autyzm myślę że to trochę istotne. Zdarza się że momentami sextujemy. Niby jest to mi potrzebne i sama tego chcę, ale wiem że jeśli chodzi o psychikę to wpływa to na mnie źle, bo bardziej się przywiązuje mam większe wymagania, a on być może nie. Nie chcę go za nic winić, ale po prostu chciałabym, żeby pokazał że nie jestem mu obojętna i że faktycznie mu na mnie zależy. Sam też zrobił jakiś krok naprzód. Do tego czasem jestem zazdrosna że jestem jedną z wielu i tracę tylko czas. Do tego boję się że jestem najgorsza z wszytskich jego koleżanek, potrafię się porównywać do innych i załamywać. Czuje się głupia. Przepraszam za chaotyczny post, cięzko mi wszystko opisać tutaj, więc piszę w skrócie. Być może wydaje to się nie jakaś poważna sytuacja, ale bardzo to przeżywam emocjonalnie czasami i jest mi smutno z tego powodu, też często sobie dopowiadam jakieś rzeczy. Też nie umiem tak po prostu odejść, mimo wszystko lubię z nim pisać i mieć kontakt, ale nie ukrywam że wymagam czegoś więcej bo od własnych uczuć i potrzeb nie ucieknę. Boję się znowu poruszać z nim ten temat, boję się reakcji i nie wiem jak to delikatnie ująć w słowa i nieoskarżająco. Ale wiem że muszę nad tym popracować, bo trochę mi to niszczy psychikę. Też sama nie wiem co o tym myśleć na pewno w jakimś stopniu przesadzam i objawia się u mnie ten lęk, domówienia, ale z drugiej strony mam prawo wymagać jakiejś dojrzałej relacji, spotkania na żywo. I też strasznie to przeżywam, nawet myślę czy nie powiedzieć psychiatrze, być może dostałabym jakieś leki, ale nie wiem myślę że to głównie muszę sama przepracować, np. na terapii, ale mam czasem bardzo mocne reakcje emocjonalne i wpływa to bardzo na mój nastrój. Do tego się do niego przywiązałam trochę i nie chcę zbytnio poznawać kogoś nowego tylko chcę aby ta relacja się rozbudowała, ale no nikogo do tego zmusić nie mogę.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ghostgirl423 napisał:

uczucie pustki derealizacji, brak jakiś większych planów na przyszlość, bycie bardzo emocjonalnym i wrażliwym, lęk przed odrzuceniem, nakręcanie się samej negatywnymi myślami, myśli o samookaleczaniu, niechęć do własnej osoby

takie objawy występują po wielu lekach od psychuszki. człowiek zombie. "cudowny" feeling - takie odklejenie od rzeczywistości i od samego siebie/ bycie za szybą. kolega moze jest z tych niewychodzących, chociaż ludzie na wózkach jakoś też z domów wychodzą. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.