Jump to content

Dziewczyna nie akceptuje dziecka z poprzedniego związku


Recommended Posts

Witam jestem i mieszkam z partnerka ponad rok, ale ona nie akceptuje mojego dziecka z poprzedniego związku oboje jesteśmy po rozwodzie ona nie ma dziecka , jest problem ze ja mam dziecko I ona tego nie akceptuje i przez to jest nie szczęśliwa nie wiem co mam robić już rozmawiałem z nia wielokrotnie to powiedziała że nigdy nie zaakceptuje tego, próbowałem namówić ją na terapie żeby pójść razem ale nie chce , ograniczyłem też spotkania z dzieckiem do minimum żeby nie robić partnerce problemów nie wiem co dalej robić, powiedziała że jest zazdrosna jak np jadę do dziecka tak jak bym jechał do innej kobiety i ja zdradzał ze mam kogoś innego w moim życiu a nie tylko ją i nie może tego znieść co mam robić już nie wiem przez to ona chcę zakończyć związek I myśli o powrocie do byłego męża tak mi powiedziala 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, caffe99 napisał:

ograniczyłem też spotkania z dzieckiem do minimum żeby nie robić partnerce problemów

to są juz jej toksyczne wymagania co do ograniczania czasu z dzieckiem. co innego jeśli ktoś nie łapie równowagi i poświęca np. 80% wolnego czasu dziecku, a 20% partnerce. wtedy jeśli taka pani ma problem z tym, to powinna sobie znaleźć kogoś bez przychówku, aby nie ograniczać komuś życia.

Link to comment
Share on other sites

Caffe99 nie zmienisz nastawienia partnerki, gdyż Ona nie zaakceptuje Twojego dziecka (tym bardziej zakomunikowała wprost, że z terapii nie skorzysta a myśli o powrocie do męża). Ty natomiast wróć do poprzednich częstotliwości spotkań ze swoim dzieckiem. Nie pozwól na jej manipulacje i stawianie warunków. Zastanowiłeś się kiedykolwiek, gdyby urodziła Wasze wspólne dziecko? Czy dla Twojego dziecka w tym (jeszcze wolnym związku) byłoby miejsce? Nie poświęcaj dziecka dla niedojrzałej osoby. Od dwóch lat doświadczam braku akceptacji mojego syna przez męża. Podjęłam decyzję by formalnie zakończyć to małżeństwo. Ktoś kto nie szanuje mojego dziecka nie szanuje mnie jako jego matki, a swojej żony. Co więcej swoim zachowaniem stwarza warunki utrudniające mnie (czyli drugiemu małżonkowi) wypełnianie obowiązku troski o fizyczny i duchowy rozwój syna, w szczególności bez uzasadnionych powodów nie zgadza się na pobyt dziecka (w tym przypadku mojego syna)  we wspólnym domu / doprowadza drugiego małżonka (w tym przypadku mnie) do oddania dziecka na wychowanie poza wspólnotę rodzinną. Ciesz się, że Partnerka nie jest Twoją żoną. Zacznij reagować w porę. Ja nie przespałam kwestii z moim synem, mąż doskonale wiedział o jego istnieniu, natomiast krótki czas pokazał mi z kim się związałam. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.