Jump to content

Moja dziewczyna utrzymuje kontakt z byłym partnerem.


Recommended Posts

Witam. Wracam po kilku miesiącach z nowym problemem miłosnym, dlatego przypomniałem sobie o tej stronce. Pewnie często czytacie takie historie, a ja po prostu chce się wygadać i nie chce na prawo i lewo dręczyć moich znajomych z problemami, więc piszę tutaj.

Otóż od prawie trzech miesięcy jestem w relacji z dziewczyną. Problem zaczął się miesiąc temu, gdy ona odnowiła kontakt z byłym. Spytała się mnie czy nie mam nic przeciwko, oczywiście zapewniając mnie, że nic między nimi nie będzie i z początku żeby nie zaczynać kłótni to zgodziłem się. Z dnia na dzień zaczęła się inaczej zachowywać czyli: nie chciała i do teraz nie ma na to ochoty rozmawiać ze mną przez telefon (wcześniej chętnie rozmawiała pół dnia), przekłada nasze spotkania (w ciągu tego miesiąca może z 3/4razy się widzieliśmy i ledwo na jakieś 3h bo rzekomo niby musiała się uczyć do egzaminu zawodowego, a w rzeczywistości chodziła na imprezy/rave'y ze znajomymi z klasy/szkoły w tym również jej były tam bywał). Gdy się dowiedziałem to tłumaczyła się, że to "spotkania klasowe" i ze później nie będą mieli okazji się spotkać, gdy skończą szkołę. 

Tylko, że jej były jest mniej więcej w moim wieku (raz go widziałem i nie był on do mnie zbyt przyjaźnie nastawiony, w sumie to ze wzajemnością). Dlatego spytałem się jej wprost: Skoro to spotkania klasowe to czemu twój były z wami był jak jest od was z 5 lat starszy co najmniej. Zaczęła się tłumaczyć, że ja nie lubię chodzić do takich typu miejsc, to dlatego wolała wziąć jego niż mnie i później przykładowo jej się spytałem: "gdybym ja z byłą gdzieś na wakacje wyjechał czy byś była z tego zadowolona" i zaczęła się kłótnia, przez którą prawie tydzień do siebie się nie odzywaliśmy. 

Kilka dni temu się pogodziliśmy i niby wszystko jest okej, ale mimo wciąż nie pokoi mnie to, że ma z tym facetem kontakt. Żałuję, że na początku jej się nie postawiłem i pozwoliłem jej, żeby z nim się zadawała. Teraz jedynie to są drobne kłótnie o to, bo otwarcie jej mówię, że nie podoba mi się ta ich znajomość. A ona twierdzi, że między nimi nic nie ma i nie będzie i w dodatku żeby mnie wkurzać wytyka mi, że ja mam więcej przyjaciółek niż kumpli i takie wytykanie nic nie daje, bo akurat jej pokazuje co ze swoimi przyjaciółkami pisze, że aż wszystkie wiadomości przegląda z zaciekawieniem czy przypadkiem nie pisałem z nimi nieprzyzwoitych treści. Fakt ona również ma więcej kolegów niż koleżanek i mi to nie przeszkadza poza jej byłym oczywiście. 

Ona również dała mi swój telefon, żebym poczytał wiadomości z jej byłym i odkąd gdy jestem z nią, czyli w ciągu tych 3 miesięcy pisali ze sobą normalnie jak znajomi. I czy może ja przesadzam z tą zazdrością? Bo sobie tak myślę mogłaby również niektóre wiadomości skasować, wcześniej jak z kimś pisała to tak trzymała telefon jakbym nie widział nic. 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, zagubiona_duszczykaa napisał:

Jak zakończyła się relacja dziewczyny z jej byłym? Może poświęć się dla niej i pójdź razem z nią na rave - przynajmniej będziesz miał na nią oko, różnie bywa na takich typu imprezach. 

Z tego co mi opowiadała byli ze sobą kilka miesięcy,  po prostu dogadać się nie mogli mieli różne charaktery (czyli ona jest bardziej towarzyska, dusza towarzystwa a on przeciwnie jest niby introwertykiem chociaż nie wygląda na niego, skoro też lubi chodzić w takie miejsca). 

Jest to taki problem, że pracuję w gastronomii i rzadko kiedy mam weekendy wolne. Z drugiej strony teraz obiecała się zmienić (czyli koniec z imprezowaniem i ograniczy kontakt z byłym, żeby skupić się na naszej relacji) i pozostaje mieć nadzieję, że to nie będą puste słowa. 

Dziękuję za odpowiedź ☺️

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.