Jump to content

Jak wygląda spotkanie z waszym psychologiem

Recommended Posts

Pytam bo trochę mnie niepokoi podejście mojego psychologa a właściwie Pani psycholog, bo mam dość duży problem, który wpływa na każdy aspekt mojego życia i w sumie bardziej niż jej rad i pomysłów potrzebuje wsparcia psychicznego typu:  'wszystko będzie dobrze', 'proszę się nie przejmować', 'współczuje panu'

Nie wiem w zasadzie czy powinno się oczekiwać takich słów od psychologa bo jest to jakiegoś rodzaju budowanie więzi emocjonalnej z psychologiem...

Ale ona tak podchodzi do mnie ozięble i z dystansem mimo, że mój problem sprawia, że czuję się bardzo źle no i nie widzę u niej współczucia.

4 godziny temu, klebsiella napisał:

Jakiego rodzaju to problem?

No jak piszę, chciałbym, żeby podeszła do mnie bardziej po ludzku a mniej jak do problem, który trzeba rozwiązać

14 godzin temu, Kramer33 napisał:

'wszystko będzie dobrze', 'proszę się nie przejmować', 'współczuje panu'

Być może dokładnie takich zwrotów psycholog nie powinien używać, bo nie jest to profesjonalne, ale na pewno powinien swoją postawą przekazywać dokładnie takie wsparcie, jakie masz na myśli. Jest to jakiegoś rodzaju budowanie więzi emocjonalnej, i tak powinno być! To się nazywa "relacja terapeutyczna", i według badań stanowi główny czynnik leczący w psychoterapii. Nie żadne metody, techniki, podejścia, porady tylko właśnie zbudowanie dobrego kontaktu psychoterapeuta - klient. A właśnie, chodzisz do psycholo...żki czy psychoterapeutki? To jest duża różnica. 

Do psychlożki,

wcześniej chodziłem do psychotreapeutki ale po 2 wizytach zaczęła mi przekładać wizyty na chwilę przed spotkaniem i w sumie zamiast mnie słuchać to patrzyła się w telefon, jak jej powiedziałem kiedyś, że nie dam rady przyjść bo się źle czuję bo mam lęki to powiedziała, żebym i tak przyjechał, a jak jej mówię, że nie dam rady to ona, że muszę i tak za całą wizytę zapłacić :/

Na samym początku terapii powinieneś zostać poinformowany o jej warunkach, w tym tych technicznych dotyczących zapłaty w razie nie pojawienia się na sesji. Z reguły jest tak, że z wyjątkiem nagłych wypadków i zdarzeń losowych klient płaci za opuszczoną wizytę. Chyba że odwoła ją z zachowaniem ustalonego czasu, np. do 48h przed. Twoja psychoterapeutka to jakaś porażka jeśli nagle przekłada wizyty, nie informuje o zasadach i ma problem z okazaniem wyrozumiałości. Oglądałeś pewnie program "Usterka" i widziałeś na jakich "fachowców" można trafić w branżach serwisowo-remontowo-budowlanych. Myślisz, że z psychologami, psychoterapeutami i psychiatrami jest inaczej? Nie tak trudno trafić na osoby, które zamiast pomóc szkodzą jeszcze bardziej, a jeszcze mają się przy tym za najmądrzejsze na świecie.

Psycholożki raczej bym odradzał, bo to tylko babki po studiach, a studia można przejść niewiele z nich wynosząc. Czasami najważniejsze na nich jest płacenie czesnego i pokazywanie się od czasu do czasu na uczelni. Później taka Grażynka dostanie papierek i może sobie myśleć "ha! teraz będę mówić ludziom jak mają żyć". Psychoterapeuta jest wyspecjalizowany w terapii, w rozmowie, w pomaganiu, a psycholog to bardziej teoretyk, z którym można sobie wypełnić  kwestionariusze diagnostyczne i inne takie tabelki. 

Można trafić na kiepskiego psychoterapeutę, można na świetnego psychologa, który też pomoże. Różnie to bywa. Jednak rzadko bywa, że od razu trafia się na kogoś odpowiedniego. Na ogół trzeba szukać, zmieniać, sprawdzać. Może u Ciebie sprawdzi się powiedzenie "do trzech razy sztuka". 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

• PODCASTY.jpg

• Blog Entries

• 0 comments
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?

• 0 comments
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.

• 0 comments
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.

• 0 comments
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 

• 0 comments
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 

Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/

Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 

Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.

• Ważna informacja

Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

• PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

• Podcasty i filmy o psychologii

• Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.