Jump to content

Coraz częstsze problemy z dorosłą córką.


Recommended Posts

Witam. Chciałabym zwrócić się o pomoc, być może tutaj dostanę poradę. Prawdopodobnie mój post może być bardzo długi do przeczytania, ale wolałabym opisać wszystkie szczegóły, żeby było jasno i być może dobrze państwo mi doradzą.

Moja córka ma 24 lata. Wciąż mieszka z nami (czyli ze mną i mężem) od prawie trzech lat nie pracuje i nawet nie próbuje aktualnie szukać pracy (jest po szkole zawodowej, uczyła się na sprzedawcę). Mieszkamy na wsi, więc wiadomo że nie jest tak łatwo znaleźć pracę, zwłaszcza gdy daleko mamy do miasta, ale mimo to w ciągu ostatnich lat powstały markety w okolicy - problemem jest to, że ona nie chce pracować, bo obawia się że znowu po okresie próbnym ją zwolnią. Pracowała w trzech różnych w sklepach: w pierwszym pracowała gdzie miała praktyki (w sklepie z obuwiem) niecały rok, ponieważ właściciel postanowił zamknąć sklep... W drugim i trzecim sklepie w markecie ale niestety tylko w okresie próbnym mimo starań. 

Jeżeli chodzi o jej osobowość to od dziecka była dość odosobniona, izolowała się od ludzi, na dodatek miała stwierdzone upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim. W podstawówce i gimnazjum z tego powodu jej dokuczali i tym bardziej do dzisiaj jest nie ufna do ludzi. W zawodówce miała znajomych ale niestety nie wszyscy mieli na nią zbyt dobry wpływ w zasadzie to wtedy były z nią problemy wychowawcze... zaczęła nadużywać zbyt dużej ilości alkoholu i okaleczała się na nogach i rękach... była również sytuacja, że kolega z jej klasy odwiózł ją do naszego domu i totalnie była pijana w dodatku strasznie zapłakana powtarzając "chce umrzeć", "nie mam po co żyć" po tym incydencie miała wizytę u psychologa u którego była zaledwie dwa razy, ponieważ stwierdziła, że nie ma siły opowiadać o swoich problemach.

Po skończeniu szkoły zawodowej, było już spokojnie... większość znajomości się zakończyła i tylko utrzymywała kontakt z dwiema koleżankami. Rok później poznała chłopaka, który z początku wydawał się być w porządku człowiekiem, ale niestety okazała się być to toksyczna znajomość, z której ona nie potrafiła zrezygnować... nawet wtedy gdy go zamknęli w zakładzie karnym, w którym spędził parę miesięcy za długi i po wyjściu z więzienia spotykali się ale po paru tygodniach znów się rozstali, ponieważ ona nie miała do niego zaufania (nie chciała zdradzić więcej szczegółów dlaczego)... Ale po pół roku znowu odnowili znajomość... ale tylko na miesiąc i raz się spotkali... oczywiście, żeby napić się alkoholu w dodatku na upale (było lato) i niestety mąż musiał po nią przyjechać, ponieważ ledwo chodziła po mieście i po powrocie do domu znowu płakała, ale tym razem nic nie mówiła. Z tym chłopakiem od roku już nie ma kontaktu (przynajmniej z tego co mi mówiła). Również od mniej więcej 1,5 roku nie utrzymuje kontaktu z tymi dwiema koleżankami, nie znam powodu dlaczego... Tak samo od roku usunęła swoje konto na Facebooku i Instagramie (być może ma jakieś inne konta o których nie wiem). 

Aktualnie czyli od 1,5 roku nigdzie nie wychodzi z domu... Jedynie do sklepu, do apteki żeby kupić dla mnie i dla męża lekarstwa + załatwić sprawę w urzędzie i tylko tyle. Owszem na pomoc zawsze możemy liczyć jak ją poprosimy np posprzątała w domu... Poza tym cały czas siedzi zamknięta w swoim pokoju: przeważnie grając w gry komputerowe i na telefonie jak nie chce jej się siedzieć przed laptopem. Od dłuższego czasu ma problemy z orientacją co się dzieje wokół niej... na przykład: gdy sprząta po śniadaniu to zamiast schować chleb do szafki chowa go do lodówki i tak jest np z masłem że miast do lodówki chowa w innym miejscu... Oczywiście gdyby jej to się zdarzyło raz czy dwa razy nie martwiła bym się tym, ale za często się zdarza i nie wiem czy to nie jest niepokojące. Również zbyt szybko się denerwuje i wpada w szał, gdy np. próbuje jej doradzić w czymś. Ostatnio była sytuacja, że po prostu mąż stracił cierpliwość i powiedział wprost do niej, żeby w końcu się ogarnęła i zaczęła szukać pracy... jedyne co ona zrobiła to tylko się popłakała i przez dwa dni nie wychodziła z pokoju (jedynie do ubikacji). 

Szczerze wstyd mi przyznać, że nie wiemy z mężem co możemy zrobić. Być może ktoś z was państwa znał podobną historię... Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź co dalej zrobić..  

Link to comment
Share on other sites

What does it mean:

szybko zleci...szybko zleci...nic nie zrobisz...nic nie zrobisz...jak myślisz co dosypano...myślę że to i to...i tak wszystko jest nagrywane...ciężko jest...to jest chore..będą świecić w nocy...masz złych sąsiadów...jak będą chcieli to jej sprzedadzą .. nic się nie martw...będziemy się wspierać...

 

The mystery of recurrent health issues. Good story for big book & compensation. Soon in theaters.

 • Cieszy mnie to 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, klebsiella napisał:

What does it mean:

szybko zleci...szybko zleci...nic nie zrobisz...nic nie zrobisz...jak myślisz co dosypano...myślę że to i to...i tak wszystko jest nagrywane...ciężko jest...to jest chore..będą świecić w nocy...masz złych sąsiadów...jak będą chcieli to jej sprzedadzą .. nic się nie martw...będziemy się wspierać...

 

The mystery of recurrent health issues. Good story for big book & compensation. Soon in theaters.

Takie złośliwości to może niech Pani/Pan zostawi dla siebie? 

Link to comment
Share on other sites

Co dalej zrobić? Na pewno bez odpowiedniej terapii córka będzie tak żyła jak aktualnie żyje. Pozostaje jedynie przekonać ją żeby podjęła się terapii, najlepiej na spokojnie bez krzyczenia. Poprzedni użytkownik ma racje, nic więcej nie zrobisz.. bo to dorosła osoba  jest i odpowiada za siebie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.