Jump to content

Potrzebuje innego spojrzenia na sprawę


Recommended Posts

Witam, 

Na wstępnie powiem, że pracuje w tej firmie 3 lata. Było dobrze, przez 2 lata. W ostatnim roku coś się zaczęło zmieniać, moim zdaniem na gorsze, zaczęłam czuć ogromną presję, stres, przez który pogarsza się moje zdrowie. Przechodząc do rzeczy, miałam natłok pracy, jednakże w ostatnim roku małe zatrzęsienie na rynku (że tak powiem) i tej pracy zrobiło się mniej. Parę miesięcy temu usłyszałam od szefa, że pierwsza godzina, którą jestem w pracy jest zmarnowana, ponieważ nic się nie dzieje(owszem w większości tak jest, ale nic się nie dzieje również w godzinach późniejszych, są dni, że nie mam ani jednego maila. Siedzę i patrzę w sufit, ponieważ nie mam pracy). Bardzo mnie to zabolało, ponieważ staram się pracować jak najlepiej i boję się, że pewnego dnia usłyszę, że całe dnie są zmarnowane. Trzy miesiące temu popełniłam błąd, nie było z tego powodu żadnych strat, robiłam wcześniej podobne rzeczy, ale tego akurat nie, a gdy miałam szkolenie po przyjęciu do pracy, nie została mi ta rzecz wyjasniona. Jednakże, był to powód do zdenerwowania (szefa zdaniem) i zaczął się temat abym przychodziła do pracy godzinę później, żeby nie marnować czasu. Jednak temat odszedł w dal. W zeszłym miesiącu nie przyuważyłam jednego błędu, który popełnił ktoś inny (muszę sprawdzać wszystko i za wszystkich), nie odnotowaliśmy przez to strat. Staram się zawsze wszystko posprawdzac, jednak był to ciężko dla mnie dzień, z wieloma zadaniami i ta jedna drobną rzecz mi umknęła. Znowu zdenerwowanie na mnie i czuję się jakbym dostała karę, jak w przedszkolu, muszę przychodzi godzinę później, siedzieć w pracy godzinę dłużej. Zaznaczę, że przesunięcie tej godziny nie wpłynęło na zwiększenie obowiązków. Jest dokładnie to samo, co było. Tylko szef wiedząc, że nie do końca pasuje mi praca w takich godzinach postanowił, mam wrażenie mi na złość, je przesunąć. Była również sytuacja, gdy potrzebowałam jeden dzień urlopu. Wypisałam wniosek, został podpisany, wynikła jednak sytuacja, że musiałam być pod telefonem dzień przed urlopem do późnej godziny. W zamian szef zaproponował, żebym zostawiła urlop na kiedy indziej, a tego dnia, wystarczy że wezmę telefon służbowy i będę miał dzień jako pracę zdalną. Parę dni później, wytknął mi jak to firma poszła mi na rękę z tym urlopem. 

Są dni, że naprawdę dobrze mi się pracuję, jest dobrze, ale właśnie takie sytuacje jak wyżej sprawiają, że bardzo się stresuję. W tym momencie staram się planować wszystko po pracy, aby nie musieć wychodzić z biura, żeby nie zostało mi to później wytknięte (zdarzyło się dwa razy, że wyskoczyłam załatwić pilną sprawę i niby nie był to problem, ale na ten moment popadam już w skrajności). Mam ochotę rzucić to wszystko, zmienić pracę, jednak nie potrafię iść i porozmawiać. Gdy myślę, że szef zapyta dlaczego chcę odejść, paraliżuje mnie strach, stres, wstyd. Ale gdy myślę o tych sytuacjach, gdy myślę, że przez 3 lata miałam jedna podwyżkę (na razie nie mam co liczyć na kolejną) i po opłaceniu wszystkiego nic mi nie zostaje z wypłaty (z męża wypłaty prócz części opłat, odkładamy i żyjemy), to mnie wewnętrzny nerw - delikatnie mówiąc - bierze. 

Proszę powiedzcie, czy mam za duże, wyimaginowane wymagania i jestem złym pracownikiem? Przesadzam, powinnam się po prostu przestawić na pracę w takich godzinach i nie narzekać - mam w związku z tym wyrzuty sumienia. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.