Jump to content

Recommended Posts

Moja już była dziewczyna zanim mnie poznała miała przyjaciela któremu postanowiła dać szansę blisko półtora roku temu (chłopak był w niej potwornie zakochany od długiego czasu). Nie wypaliło i ostatecznie po miesiącu go zostawiła no ale mieli zachować "przyjacielskie" nastawienie. Od momentu zerwania dość mocno zmieniło sie jego podejście do niej... minęło pół roku i wtedy ją poznałem, szybko wpadliśmy sobie w oko i zaczęliśmy się spotykać. Gdy jej przyjaciel się o tym dowiedział to zrobił się strasznie zazdrosny o nią i zaczął wylewać swoje żale do niej w stylu "czemu nam nie wypaliło" "obiecałaś że między nami nic sie nie zmieni" itp. itd. 
Kazałem jej zerwać z nim kontakt bo dziwnie sie czułem z jego wyrzutami i tym że wprawiał ją w poczucie winy bo się w kimś zakochała (we mnie XD). Po dwóch tygodniach od momentu jak napisała mu o końcu ich relacji zacząłem dostawać różne wiadomości od anonimowych kont o treści np. "mam nadzieje że zdechniesz", "nie jesteś jej warty", "jesteś śmieciem" itp.
Nie mogliśmy stwierdzić w 100% czy to on mimo sporych podejrzeń (moja partnerka nie wierzyła w jego winę). Koniec końców sporo sie o niego kłóciliśmy i rozeszliśmy się po czym ona odzyskała z nim kontakt mimo że wyszło na jaw że to on za tym stoi.. a jego stalking mimo wszystko się nie kończy.. mam wrażenie że teraz dopiero zaczyna działać na większą skalę. Czy to jakieś zaburzenie osobowości? Chciałbym wiedzieć co kieruje takim człowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

Z pewnością chłopak ma problemy ze sobą, nie wiem ile macie lat, u nastolatków czasem się pojawiają takie rzeczy ale jeśli ktoś ma jakiś rozum to szybko mija. On ewidentnie nią zmanipulował, być może ona utrzymuje z nim kontakt bo boi się, że chłopak sobie coś zrobi, albo jej lub Tobie. Nie szantażował jej?

Jeśli stalking się będzie utrzymywał, możesz chyba zgłosić to na policje.

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Kolezanka. napisał:

1. Z pewnością chłopak ma problemy ze sobą, nie wiem ile macie lat, u nastolatków czasem się pojawiają takie rzeczy ale jeśli ktoś ma jakiś rozum to szybko mija. 2.On ewidentnie nią zmanipulował, być może ona utrzymuje z nim kontakt bo boi się, że chłopak sobie coś zrobi, albo jej lub Tobie. 3.Nie szantażował jej?

4. Jeśli stalking się będzie utrzymywał, możesz chyba zgłosić to na policje.

1. Ja 22, ona 20 - to wszystko ciągnie sie już od 7 miesięcy.
2. Też uważam że nią zmanipulował. Co do drugiej części wypowiedzi to ona po prostu patrzy na niego przez pryzmat tego jaki kiedyś dla niej był.
3. Nie szantażował jej
4. Nie mogę bo poza screenami z fake kont (zresztą te konta już nie istnieją) jest słowo przeciw słowu. Zatarł ślady a robił to anonimowo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.