Skocz do zawartości

Praca, zmęczenie, niezrozumienie


DeVine

Polecane posty

Zdajesz sobie sprawę, że dałeś się wydymać ledwo co poznanej kobiecie z dzieckiem i jej ojcu? Jeśli tego nie widzisz i myślisz, że wszystko jest w porządku, nie ma dla Ciebie ratunku. Będziesz zapieprzał jak osioł aż się wykończysz, do jakiegoś zawału, depresji albo alkoholizmu i nic z tego nie będziesz miał. Pierwszy krok to się obudzić i uświadomić w co się wpakowałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam Twoje wpisy oraz komentarze innych osób… i mimo, ze sama nie czuje się komfortowo bo tez i mam swoje zmartwienia to napisze tak: jesteś zbyt młodym człowiekiem by poświęcać się tak bardzo dla dziewczyny, która faktycznie traktuje Cię jak konia pociągowego, który w dużym stopniu dba o Wasz byt. Zapewne jest między nami różnica wieku i doświadczeń życiowych, ale uwierz ze nie warto tak bardzo się poświęcać bo życie mąż tylko jedno. Pracujesz ciężko, zbyt długo bo w nadgodzinach (pominę nagminne przekraczanie godzin w miesiącu bo takiego masz pracodawcę wyzyskiwacza), ale nie zapomina o jednym. Jeśli jesteś zmęczony, niewyspany, a przy tym sfrustrowany to wystarczy chwila by ulec wypadkowi przy pracy. Co wtedy pomysł? Czy bedziesz mógł liczyć na takie same oddanie i poświęcenie jakie Ty robisz względem dziewczyny? Przypuszczam, ze nie (choć mogę się mylić), ale taki wysuwam wniosek po tym co piszesz o niej. Szanuj zdrowie i życie i zacznij inwestować w siebie. Poszukaj odpowiedniej firmy szkoleniowej i zapisz się na kurs operatora koparki a jesli nawet masz styczność z fotowoltaiką to nawet na kafara (nie pisze szczegółów bo więcej mogę Ci podpowiedzieć w prywatnej wiadomosci). Gdy zrobisz ten krok (oczywiście poinformuj o takich planach pracodawcę ale bez szczegółów bo to Twoja indywidualna sprawa i nie masz obowiązku tłumaczenia się, ze podnosisz prywatnie i za własne środki kwalifikacje). Takie kursy są w soboty/niedziele s niekiedy w piątki. Sprawdź tę możliwość i zrób to dla siebie. Bo jesli dziewczyna może się kształcić to dlaczego nie Ty? Jesteś gorszy od niej? Nie sądzę. Ulegnie zmianie Wasza stopa życiowa ale podnosząc kwalifikacje masz możliwość zmiany pracy (i większe dochody). Stań sie bardziej asertywny, krok po kroku. Rozmawiaj z dziewczyną sle nie pytaj o zgody bo ich Ci nie da zapewne. Mow o swoich potrzebach i nawiązuje do jej które realizuje (szkoła, spotkania ze znajomymi, sport etc). Uwierz w siebie  stopniowo i nie gwałtownie. Trzymam kciuki i powodzenia! 

  • Podoba mi się to 1
  • Jestem za to wdzięczny 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ona może nie tęsknić za Tobą? Nie widzi Cię tyle czasu.. Chyba naprawdę jest wygodna. Ja robiłam wszystko dla męża, jak nie pracowałam to wstawałam przed nim i robiłam mu śniadanie do pracy, żeby choć trochę było mu milej i żeby spędzić z nim ranek. Jak cokolwiek było mu nie tak, wspierałam go, motywowałam do zmian, a ona? Że masz pracować i już? Uciekaj zanim nie wpieprzyłeś się na dobre i nie zniszczyłeś sobie życia!!! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi coś, bo zamurowało mnie to wczoraj, chciałem zjeść coś słodkiego wieczorem, powiedziała, że jest dużo słodyczy bo po tym jak jej syn wyzdrowiał po grupie, tydzień temu to obiecała mu że w nagrodę za to kupi mu coś, to pojechali do sklepu, nie było żadnej zabawki to kupił sobie słodyczy za 70 zł. Mnie zamurowało, bo przecież wyzdrowiał, gdzie ja oddaje jej wypłatę całą, dostaje przydział na miesiąc na paliwo i papierosy i jakiegoś hot doga sobie kupię czy drożdżówkę do pracy i często kończę miesiąc z 20 zł w portfelu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.