Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie mam 25 lat, jestem żoną i mama dwóch córek, na codzien zajmuje się domem. Mój problem zaczął się nie dawno 2 lata temu podczas drugiej ciąży, nie wyjdę nigdzie sama z domu, obawiam się że zemdleje problem dotyczy też sklepów do których nie wejdę. Cała sie wtedy trzęsę i serce wali  i muszę szybko wyjść, nawet na spacer z dzieckiem sama nie pojde.

Co to może byc, czy to depresja? Czy jakieś leki ? 

Dzień dobry,

może zacznę od tego, że objawy, które Pani opisuje: przyspieszone bicie serca i skurcze mięśni to naturalny sposób w jaki organizm reaguje w chwili strachu. Pani interpretuje je jako zagrażające i to tylko wzmaga lęk. To nie jest depresja tylko zaburzenie lękowe, którą leczy się farmakologicznie i psychoterapią. Leki mają pomóc ustabilizować Pani stan a podczas pracy z terapeutą rozpozna Pani źródło lęku i nauczy się z nim sobie radzić. Sugeruję aby udała się Pani do lekarza psychiatry. który przepisze Pani leki i terapię. Może Pani również prowadzić terapię on-line.

W przypadku wystąpienia lęku może Pani spróbować głęboko oddychać i bardzo powoli wypuszczać powietrze, to powinno Pani przynieść ulgę

Pozdrawiam,

Katarzyna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.