Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
spidi_777

Jak się pozbyć powracających myśli o byłym partnerze

Polecane posty

Dzień dobry.

Rozstałem się z dziewczyną już jakiś czas temu ok. 3-4 lata jednak myśli o niej powracają do mnie regularnie. Chcę nadmienić, że posiadam dość sporą świadomość siebie i otaczających mnie mechanizmów psychologicznych dlatego wydaje mi się, że przerobiłem ten temat. Wybaczyłem jej i sobie, nie mam żadnej depresji oraz przepracowałem ten okres wyciągając wnioski, które staram się wcielać w życie. Jednak myśli o byłej dziewczynie mimo upływu czasu do mnie regularnie wracają co jest dość dziwne zważywszy na fakt, że minęło sporo czasu i nie mamy ze sobą żadnego kontaktu.

Jak się z tym ostatecznie uporać ?

Czy są jakieś techniki/narzędzia?

Z góry dziękuje za pomoc.

Piotr

Dzień Dobry,

najprostsza technika to zatrzymywanie myśli czyli w momencie się ich pojawienia powiedzenie sobie:' Nie chcę o tym myśleć" i skupienie się na tym co Pan w danej chwili robi. Może Pan też obserwować siebie w jakich sytuacjach pojawiają się myśli o byłej partnerce i jakich emocji Pan wtedy doznaje. Warto o tym porozmawiać z psychoterapeuta.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.