Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bula

nieurodzaj w związkach

Polecane posty

Jestem 35letnią kobietą, singielką już od prawie 4 lat. Od zawsze mam problem z budowaniem relacji z mężczyznami.  
Jako dziecko, do ojca czułam głównie strach spowodowany ciągłymi awanturami i rękoczynami.
Dotąd, jedynym moim długim związkiem była miłość z czasów studiów. Powielałam w nim wiele zachowań swojego ojca co zauważyłam dopiero po zakończeniu związku po 6 latach. Od tamtej pory (ok 10 lat temu) nie stworzyłam stabilnego związku. Mimo pracy nad sobą i chęcią samorozwoju, relacje zanim się rozwiną już się kończą. Do tego stopnia że od 4 lat nie uprawiałam seksu. Zdażało się że niesłusznie odbierałam zwykła uprzejmość za obraz aprobaty i zainteresowania.
Nie jestem osobą która siedzi w domu. Uwielbiam taniec i w tej społeczności poznaję wiele ludzi. Jestem postrzegana jako osoba uśmiechnięta i bezproblemowa. Jednak, Ci którzy mnie znają wiedzą jak wiele we mnie niepewności. W obecności innych kobiet często czuję się gorsza. Mam wrażenie że nie interesuję płci przeciwnej jako kobieta, a moje poczucie własnej wartości w tym zakresie maleje z czasem. Lista moich kompleksów rośnie, a ja mam coraz mniej motywacji by dbać o siebie.  Jednocześnie dopatruję się w zwykłych, uprzejmych gestach mężczyzn aprobaty i zainteresowania.

Domyślam się, że przydałaby mi się psychoterapia, ale obecnie zwyczajnie mnie na nią nie stać. Jak pracować nad sobą? jak szukać powodów z których mężczyźni nie patrzą na mnie jak na potencjalną partnerkę?

Dzień Dobry,

Rozumiem z Pani wpisu, że zależy Pani na zbudowaniu związku. Jeśli ta potrzeba jest silna to możliwe, że dlatego odbiera Pani uprzejme gesty ze strony mężczyzn jako oznakę zainteresowania. Może Pani w takiej chwili pomyśleć o tym jakie inne powody sprawiają, że dany mężczyzna jest dla Pani uprzejmy i nie dąży do nawiązania bliskich relacji (wychowanie, kurtuazja, zasady współżycia społecznego). Może Pani zaobserwować czy tak samo zachowuje się w stosunku do innych kobiet. Może Pani obserwować siebie czy zakładając, że ktoś się Panią interesuje sama Pani nie zaczyna zachowywać się względem tej osoby inaczej i powstrzymać się przed takim zachowaniem.

Nie pisze Pani dlaczego relacje Pani były krótkotrwałe i co powodowało, że się kończyły.

Co do pewności siebie to warto sprawdzić na czym buduje Pani swoje poczucie własnej wartości. Z tego co Pani napisała wydaje mi się, że w dużej mierze zależy ono od relacji z mężczyznami i porównywania się z innymi kobietami w tym obszarze. Proszę spojrzeć na siebie jakie są Pani mocne strony i wartości w innych obszarach, za co Pani się lubi i docenia.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.