Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Podejrzewam depresję


Recommended Posts

Witam mam na imię Ewa mam 26 lat.  Jestem mamą dwójki dzieci i żoną.

Po śmierci chrzestnego zauważyłam u siebie lęki i wachania nastroju. Z biegiem lat zaczęło się nasilać.  Zaczęłam się wycofywać z spotkań nie chciało mi się nic i tak przez 7 lat do teraz. Dodatkowo od dłuższego czasu brak motywacji do wszystkiego podchodzę pesymistyczne dzięki dzieciom wstaje ogarniam dom jedzenie ale wieczorem jestem do niczego. Płacz brak zrozumienia robiłam testy z bydgoskiej poradni psychologicznej wyszła ciężka depresja od 9 MSC problemy z odżywianiem. Pociesza mnie fakt że dzięki dzieciom nie mam myśli samobójczych. 

Wiem że na to co się dzieje składa się też moje dzieciństwo.  Zakazy , opieka nad siostra , śmierć taty, roczny terror z ojczymem. 

Mąż choruje na hemofilię i martwię się o niego.  Często jak dopada moje dzieci jakieś choróbsko zaczynam się trząść sztywność i jest mi zimno tak nadopiekuńczość też mnie dotyczy wiem że robię źle ale to silniejsze. Chce we wrześniu iść do psychologa ale ciągle brak mi motywacji jestem z tym sama mąż stara się zrozumieć ale nie jest łatwo.  Zero koleżanek bo się odseparowałam.  Potrzebuje pomocy potrzebuję być wysłuchana.  Co dzień patrzę w lustro i nie jestem tą Ewą co kiedyś która wybiegała w deszcz i szalała. Chce dać synom mamę jaka powinni mieć.  Ale samej mi ciężko.  Dziękuję pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Ale samej mi ciężko." Nie jesteś sama, masz rodzinę. 

Może nie będą w stanie pomóc, ale możesz dać im znać że potrzebujesz wsparcia. Po pomoc najlepiej zwrócić się profesjonalną. Pierwszy krok to zapisanie się do lekarza. Możesz w parę minut zapisać się na wizytę przez internet, sama wizyta też może być online, jeżeli tak Ci będzie łatwiej. Ale może lepiej odrazu spróbować u psychiatry i wypróbować jakieś leki. 

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.