Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam. Jestem 25 letnią matką, na chwilę obecną jedyną radością dla mnie jest mój synek. Postanowiłam że napiszę tutaj bo mam ze sobą problem. Chodzi o to że boję się odmawiać nie potrafię walczyć o swoje, zgadzam się od kąd pamiętam na to aby inni mnie krzywdzili,wiecznie jestem popychana,bez przyjaciół i bez wsparcia . W dzieciństwie doświadczyłam molestowania,później ktoś próbował mnie zgwalcic i mój były partner zmuszał mnie do seksu, początkowo nie umiałam mu odmówić,później kiedy zaczęłam mówić że nie chcę zeby mnie w taki sposób dotykal on nie słuchał,a ja dalej nie umiałam się przeciwstawić. Nie potrafiłam z nim zerwać. Jako dziecko byłam zawsze milcząca. Chciałam się dowiedzieć czy objawami wykorzystania seksualnego może być lęk o którym wcześniej wspomniałam? Oprócz tego mam często myśli seksualne które w pewnym sensie sprawiają mi przyjemność :

- myśli że ktoś mnie seksualnie krzywdzi 

-że ktoś mnie gwałci

-upodobanie w starszych odemnie mężczyznach 

Drugie moje pytanie to czy to może mieć wpływ na moje dziecko,to że w ciąży pozwoliłam siebie tak traktować? Czasami myślę że ja tak naprawdę nie powinnam istnieć, nawet nie mam przyjaciół... Że się do niczego nie nadaję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Pani,

ekstremalne doświadczenia mogą wpłynąć na ludzką psychikę oraz na seksualność człowieka. Nie mamy pełnej kontroli nad myślami, które przychodzą nam do głowy. Fantazje niejednokrotnie wymykają się normom społecznym i osobistym wartościom, ale to o niczym nie przesądza ani nie czyni człowieka gorszym. Jeśli czuje Pani potrzebę zgłębienia tego tematu i ustalenia, co z tym fantem zrobić, najodpowiedniejszym specjalistą będzie psychoterapeuta będący seksuologiem. 

Co do ostatnich słów o rozterkach na temat własnego istnienia, prawdopodobnie są one wyrazem problemów z poczuciem własnej wartości. Można nad tym pracować m.in. podczas psychoterapii. 

Podsumowując, zalecam kontakt ze specjalistą, aby rozpoznać przyczyny doskwierających myśli i ustalić, co można z tym zrobić, aby doświadczyła Pani ulgi, doszła do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.