Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gami

Depersonalizacja? Rozbicie po tragedii.

Polecane posty

Cześć.

Mam na imię Damian i w marcu skończę 22 lata. Na wstępie napisze, że jestem synem ofiary tragedii w Czeskiej kopalni.

To co wydarzyło się ostatnio spowodowało we mnie rozbicie psychiczne i emocjonalne.

Zawsze uważałem, że po nienajlepszym dzieciństwie i okresie dorastania moja psychika stała się bardzo silna, niestety myliłem się i szukam pomocy/porady na forum.

Otóż przestałem chodzić do pracy, zamykam się w sobie i przechodzę stany depresyjne. Generalny brak chęci do życia, potrzeba spokoju, ciszy i samotności. Ciągły stres i nerwy, oraz dobijający obraz mamy która też nie daje sobie rady. Zaczyna ogarniać mnie anhedonia, oraz w 90% sprawdzają się objawy schizoidalnego zaburzenia osobowości. 

Z każdym kolejnym dniem opuszczenia pracy jest coraz wieksza szansa jej stracenia czego się obawiam, ale jeszcze bardziej boje się do niej wrócić. 

Chciałbym zapaść w wieczny sen i odizolować się od wszystkiego, ale jednak ciągle jest ta świadomość, że życie toczy się dalej, a ja pogarszam jego i tak słaby poziom. 

Nie wiem co mam ze sobą zrobić, od czego zacząć. 

Liczę na jakąś odpowiedź, oraz dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam, Damian!

Panie Damianie,

przeżywa Pan traumę i kryzys emocjonalny spowodowany nagłą śmiercią ojca w wypadku. Bardzo Panu współczuję.

Jest Pan osamotniony w swojej żałobie i przeżywa Pan też to co dzieje się z Pana mamą.

Proszę zgłosić się do psychologa najlepiej specjalistę w interwencji kryzysowej, który będzie Pana wspierał w przejściu tej traumatycznej sytuacji. Może Pan po godzinie 14:00 każdego dnia zadzwonić pod numer 116 123 to jest Kryzysowy Telefon Zaufania. Może Pan umówić się na konsultację on-line na platformie OcalSiebie lub zgłosić się do poradni psychologicznej w miejscu swojego zamieszkania.

Potem wskazana jest terapia nastawiona na pomoc w przeżyciu żałoby.

Bardzo dobrze, że Pan napisał na forum w poszukiwaniu pomocy, teraz niech Pan zrobi kolejny krok aby zadbać o siebie, niech Pan nie zostaje sam ze swoimi emocjami. Przy wsparciu specjalisty łatwiej będzie Panu bezpiecznie pokonać kryzys emocjonalny.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.