Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Jak chłopakowi wybić seksuologa z głowy?


mefedra
 Share

Recommended Posts

chłopak chce mnie zapisać do jakiegoś seksuologa bo nie chcę jemu zrobić dobrze ustami. Ja uważam, że chyba

nie mam żadnego problemu bo przecież to że nie lubię tego co on nie czyni mnie nienormalną. W sumie to kocham mojego chłopaka i zrobiłabym naprawde dla niego wiele ale nie to , ja się wstydzę tam iść , boję się tych spojrzeń i pytań a tam przecież coś trzeba mówić no jak o tym myślę to ja już mam ochotę się schować.. nie chce tam iść ale on mnie ciągle męczy. Nie widzę sensu żeby tam iść bo ja i tak się nie przełamie żeby jemu to robić więc jak raz a dosadnie powiedzieć chłopakowi żeby przestał mi ciagle mówić o tym lekarzu? moje tłumaczenia działają aby przez chwile później jest to samo on aby siedzi i szuka w tym internecie głupot.

Link to comment
Share on other sites

@mefedra

Szanowna Pani,

oczywiście ma Pani prawo nie wykonywać pewnych czynności jeśli nie ma na to ochoty; może Pani być asertywna i mówić nie swojemu partnerowi w razie potrzeby stosując technikę zdartej płyty - wówczas innymi słowami powtarza się swoją odmowę, np. "znasz już moje stanowisko w tej sprawie", "wiesz już, że tego nie zrobię", "znając moją opinię znowu prosisz, wolałabym żebyś już tego nie robił". 

Warto jednak zauważyć, że seks oralny jest jedną z najczęstszych praktyk erotycznych. Jeśli porozmawia Pani z seksuologiem może ustali źródło swoich obaw czy ewentualnych uprzedzeń i podda refleksji całą sprawę przyglądając się jej pod innym kątem. Wcale nie oznacza to automatycznie, że Pani zmieni zdanie – może być inaczej, utwierdzi się w swoim stanowisku. Być może seksuolog poinstruuje Panią jak przetłumaczyć partnerowi, iż ta praktyka nie wchodzi w grę; specjalista zasugeruje także jak uporać się z tą sporną kwestią w Państwa związku. Z konsultacji może zatem wyniknąć coś konstruktywnego i pozytywnego; jak rozumiem będzie to także gest wobec partnera, wyrażający, iż nie są Pani całkiem obojętne jego potrzeby.

Jednocześnie informuję, że u psychologa, seksuologa czy psychiatry nie musi Pani odpowiadać na wszystkie pytania – to nie przesłuchanie. Mówi się tylko to, co chce się powiedzieć. Rozmawia się w atmosferze życzliwości, serdecznie i dyskretnie, bo specjalistę obowiązuje tajemnica zawodowa. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.