Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Myśli samobójcze, poczucie braku nadziei na rozwiązywanie problemów


OlgaLas
 Share

Recommended Posts

Wiek 29. Mój problem polega na tym, że nie wiem gdzie szukać darmowej porady psychologa oraz nie mogę przełamać obaw, że w poradni trafię na psychologa, który nie będzie potrafił mi pomóc. Miewam myśli samobójcze, (kiedy czuję, że śmierć przyniosłaby ulgę). Mam 2 małych dzieci ale w tych momentach nie umiem o nich myśleć. Pozornie funkcjonuję normalnie, mam tendencję do uciekania przed problemami i udawanie, że wszystko jest ze mną ok. Dobrze sobie z tym radzę do momentu kryzysu. Mam m.in. napady lęku - kiedy krzyczę, szlocham i nie potrafię racjonalnie myśleć. Jestem osobą wysoko wrażliwą. W dzieciństwie doświadczyłam molestowania seksualnego i urazów psychicznych. Mam fobię społeczną objawiającą się wyraźnie tylko w niektórych sytuacjach. Miewam huśtawki nastrojów i skrajne emocjonalne reakcje. Jestem nieudolna życiowo - nie pracuję, co aktualnie usprawiedliwiam macieżyństwem ale w przeszłości zawsze uciekałam przed wyczerpaniem psychicznym i przerywałam pracę czy szkołę (studiowałem po kilka miesięcy na kilku kierunkach, pracowałam bardzo krótko w kilku miejscach ale z trudem radziłam sobie psychicznie). Chowam glowę w piasek szukając oparcia w mężu i schronienia w czterech ścianach domu. Jestem pewna, że potrzebuję psychoterapii ale po swoich doświadczeniach z psychologami (w wieku nstoletnim) straciłam wiarę w to, że znajdę darmową pomoc psychologiczną i będzie ona skuteczna, że trafię na odpowiednią osobę. Wiem, że może przyjść rozczarowanie (np. będzie to jednorazowa rozmowa, nie będzie możliwości terapii). Pisząc tutaj także mam wątpliwości czy to jakkolwiek zmieni moją sytuację. Jednak próbuję ponieważ czuję że kiedyś przerodzi się to w depresję a jej bardzo się boję bo jest to niewyobrażalne cierpienie.

Link to comment
Share on other sites

Pani Olgo,

Opisuje Pani poważne objawy: myśli samobójcze, obniżenie nastroju, napady lęku, izolację społeczną. W tej sytuacji przede wszystkim powinna się Pani udać na wizytę do lekarza psychiatry. Na taką wizytę nie potrzeba skierowania. Lekarz przeprowadzi pełną diagnozę, zaproponuje leczenie: leki, które pomogą Pani w ustabilizowaniu nastroju oraz psychoterapię na NFZ.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.