Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Problem z akceptacją przeszłości partnerki


Michał89
 Share

Recommended Posts

Mam 19 lat, jestem uczniem. 

Problem pojawił się 2 miesiące temu, odkąd jestem w związku z pewną dziewczyną, kiedy to zwierzyła mi się ona ze swojego przeszłego życia seksualnego, nie szczędząc pewnych "smaczków", np. raz przespała się z nieznajomym, uprawiała seks z kuzynem.

Problem polega na zadręczaniu się przeze mnie myślami na temat przeszłości mojej partnerki, które nie pozwalają mi normalnie funkcjonować, ponieważ np. każdorazowe wypowiedzenie przez nią słowa "kuzyn" wywołuje we mnie silne, negatywne emocje. 

Staram się myśleć o tym w sposób typu: "było, minęło", "każdy popełnia błędy" itp. Bądź udaję sam przed sobą, że jest mi ona obojętna, a tak naprawdę bardzo mi na niej zależy. Nie radzę sobie z problemem: mam problemy ze snem, nisiliły się częste bóle głowy/brzucha, napady złości bądź płaczu. Wtedy staram się np. słychać muzyki, pracować fizycznie, czytać. 

Czy problemem są zbyt śmiałe wyznania mojej partnerki (które moim zdaniem powinna ona zachować dla siebie) czy moja niedojrzałość i nieumiejętność udźwignięcia "balastu", jakim mnie obarczyła? Czy lepszym rozwiązaniem będzie zakończenie relacji, czy próba walki z samym sobą i "przełamania się"? Czy pomimo wszystko uda mi się kiedykolwiek zbudować normalną relację z moją partnerką? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.