Skocz do zawartości

Polecane posty

Jestem 18letnią dziewczyną po bardzo trudnym dzieciństwie. Jakby tego było mało, niedawno chłopak, w którym byłam zakochana bardzo mnie wykorzystał. Po wielu nadziejach, które mi dawał i niewinnych pocałunkach doszło do nieco bardziej intymnego zbliżenia.. straciłam z nim dziewictwo. Wszystko fajnie gdyby nie fakt, że od razu pochwalił się wszystkim znajomym. Na drugi dzień, gdy wyszła z tego mała aferka i parę osób miało do niego żal, on potraktował mnie jak śmiecia... wszystkim swoim znajomym nagadał na mnie strasznych bzdur. Zwyzywał mnie od najgorszych. Powiedział, że dla niego to nie miało żadnego znaczenia. Zabawił się mną i moimi uczuciami. Odbiło się to na mojej psychice bardzo. Od tamtego momentu mam sen, który się powtarza. Śni mi się gwałt. Obecnie udaje, że mnie nie zna, a kontakt z wieloma osobami mi się posypał. Od tamtej pory mam jeszcze niższą samoocenę niż do tej pory, a już i tak była bardzo niska. Boje się relacji z ludźmi. Czuję ciągle ogromny smutek i strach przed tym co będzie. Odpycham od siebie ludzi. Nie mam na nic ochoty. Czuję się jak "szmata". Bo tak mnie potraktował. Zastanawiam się ile jestem warta, kim ja w ogóle jestem, że on potraktował jak gówno to co mu dałam. A dałam mu wszystko co dla mnie najważniejsze.. to co zostawiłam dla kogoś wyjątkowego. Dałam to osobie, która była dla mnie najwspanialsza. A zniszczył mnie i moją psychikę. Nie umiem tego inaczej pisemnie wytłumaczyć...

Dzień Dobry,

Jest Pani bardzo zraniona bo zaufała Pani osobie, która jak się okazało manipulowała Panią. Nie ma w tym żadnej Pani winy, wobec takiej sytuacji była Pani bezsilna. Śni się Pani gwałt bo cała sytuacja jest bardzo silnie nacechowana emocjonalnie. Ofiary gwałtu też są bezsilne i nie są winne. Trudno samej poradzić sobie z negatywnymi uczuciami wobec siebie, z odrzuceniem i zdradą emocjonalną. Pani zaufanie do ludzi zostało nadszarpnięte. To są obszary do pracy z psychoterapeutą po to aby wzmocniła Pani własną samoocenę. Bardzo ważne jest aby Pani nie została sama w tej sytuacji i żeby towarzyszył Pani specjalista. Odkryje Pani w sobie siłę, która pozwoli Pani zmierzyć się z tym problemem. Może Pani udać się do psychologa na NFZ lub skorzystać z konsultacji na platformie OcalSiebie.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.