Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Witam, jestem 22letnia kobieta. Od dłuższego czasu bardzo się męczę mieszkam z partnerem który też nie ma najlepszego wpływu na moje zachowanie. Nie mam chęci do życia wszystko wydaje się bez sensu ciągle chodzę zdenerwowana zmienność nastrojów płacze krzyczę wyzywam później to boli że się tak zachowuje od środka ściska mnie w żołądku czasami czuję nienawiść do wszystkiego jest mi trudno się uspokoić jak mogę rozwiązać swój problem? niszczę relacje z ludźmi.

Dość często mam zawroty głowy mdłości zimno mi trzęsą mi się ręce Ból w klatce piersiowej też czasami mi doskwiera takie mocne kłucie. 

Link to comment
Share on other sites

Cześć Bąbelku, Twoje fizyczne objawy są oznaką lęku, natomiast lęk jest wynikiem walki ze swoimi emocjami. Kłótnie i stany depresyjne są innymi przejawami napięć w życiu psychiczno emocjonalnym. Będąc agresywną wyrzucasz z siebie to co złe na innych. Jeśli nie jesteś agresywna wobec innych, to agresję i zło kierujesz na siebie, obwiniasz się i nerwowo spinasz mięśnie międzyżebrowe (które kłują), spinasz żołądek i pewnie jeszcze jakieś inne części ciała. Zawroty głowy w sumie też mogą brać się z chronicznego napięcia np. mięśni szyi, albo spinasz całą klatkę piersiową i ciężko przez to oddychasz, nie wiem.

Dobrą metodą na rozwiązanie takich problemów jest zapisanie się na psychoterapię, ale nie wiem jak Ty to widzisz.

Link to comment
Share on other sites

Hej, bardzo dziękuję za pomoc czym może być spowodowany ten lęk? Nie wiem zastanawiałam się właśnie nad psychologiem ale bardzo się boje nie wiem czego że w sumie może mi nic nie pomoc bo dużo osób mi tłumaczy że coś jest nie tak ze mną że wkoncu się wykoncze. Jest mi ciężko rozmawiać z ludźmi nie potrafię opisać tego co siedzi w mojej głowie jest to trudne czasami z rana jak próbuje wstać do pracy odrazu się denerwuje i ten sam ścisk że wolałabym jednak przespać cały dzień i nigdzie nie wychodzić a bardzo jestem zadowolona ze swojej pracy mam wspaniałe osoby. Bardzo dziękuję za zainteresowanie się moja sytuacja  wiele to dla mnie znaczy. 

Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze że zawsze jest mi bardzo zimno w ręce, nogi najbardziej z rana właśnie gdy mam wyjść to się odechciewa cała się trzęsę denerwuje mnie również gdy próbuję rozmawiać z partnerem on również zawsze narzuca mi swoją rację poświęca mi mało uwagi przynajmniej z mojej perspektywy a zdrugiej strony jak się zastanowię to faktycznie spędzamy dużo czasu ale nie w ten sposób jaki bym chciała mam wrażenie że się nie rozumiemy nie umiemy rozmawiać każdy ma swoją rację i zawsze jest kłótnia a tak bardzo chciałabym umieć się z nim dogadać bo jest w porządku facetem i nie chciałabym się z nim rozstać nie wiem czy to jest wynik tego że do siebie nie pasujemy czy ja ciągle szukam dziury w całym. Doczepia się do różnych rzeczy i zaraz znowu jest o to kłótnia czasami odnoszę wrażenie że próbuje być najmądrzejszy i że ja wszystko tak naprawdę źle robię że powinnam inaczej a staram się jak mogę i jak mi siły na to pozwalają bo ciągła krytyka pogłębia moje źle uczucia i cały czas płacze odrazu mam świeczki w oczach i nie umiem tego opanować. 

Link to comment
Share on other sites

Przeważnie lęk pojawia się jako skutek wypierania, dławienia w sobie emocji. Takich niechcianych emocji w trakcie życie można sobie uzbierać bardzo wiele, a te najmocniejsze, najbardziej doskwierające w większości przypadków pojawiają się w dzieciństwie w relacji z rodzicami. Bardzo często jest to jakaś niewyrażona złość, ale też może smutek, żal, wstyd i różne ich mieszanki. Każdy ma swoje osobiste przeżycia z którymi musi się rozprawić. Ludzie na ogół starają się o nich nie myśleć, ignorują je, zajmują się innymi rzeczami, dlatego nie znają siebie i tego co tam w nich siedzi. A jak się czegoś unika, to ciężko o tym rozmawiać.  Co konkretnie się z Tobą dzieje i dlaczego nie mam pojęcia, bo nie znam Ciebie i Twojej historii. Gdybyśmy tak z kilka godzin porozmawiali, może razem by się udało ustalić co siedzi w Twojej głowie.

Jeszcze myślę o tym zimnie. Jako objaw lęku czy jakiegoś napięcia nerwowego to mi nie za bardzo pasuje, ale pasuje mi do objawów niedoczynności tarczycy. Jeśli tarczyca nie działa prawidłowo, może też wpływać na pojawianie się stanów lękowych i depresyjnych. Polecam na początek udać się do zwykłego lekarza, żeby sprawdził czy z tarczycą wszystko w porządku. Poczytaj w internecie o niedoczynności tarczycy, może inne objawy też uznasz za znajome.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.