Skocz do zawartości

Nerwica czy depresja?


Bąbelek

Polecane posty

Witam, jestem 22letnia kobieta. Od dłuższego czasu bardzo się męczę mieszkam z partnerem który też nie ma najlepszego wpływu na moje zachowanie. Nie mam chęci do życia wszystko wydaje się bez sensu ciągle chodzę zdenerwowana zmienność nastrojów płacze krzyczę wyzywam później to boli że się tak zachowuje od środka ściska mnie w żołądku czasami czuję nienawiść do wszystkiego jest mi trudno się uspokoić jak mogę rozwiązać swój problem? niszczę relacje z ludźmi.

Dość często mam zawroty głowy mdłości zimno mi trzęsą mi się ręce Ból w klatce piersiowej też czasami mi doskwiera takie mocne kłucie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bąbelku, Twoje fizyczne objawy są oznaką lęku, natomiast lęk jest wynikiem walki ze swoimi emocjami. Kłótnie i stany depresyjne są innymi przejawami napięć w życiu psychiczno emocjonalnym. Będąc agresywną wyrzucasz z siebie to co złe na innych. Jeśli nie jesteś agresywna wobec innych, to agresję i zło kierujesz na siebie, obwiniasz się i nerwowo spinasz mięśnie międzyżebrowe (które kłują), spinasz żołądek i pewnie jeszcze jakieś inne części ciała. Zawroty głowy w sumie też mogą brać się z chronicznego napięcia np. mięśni szyi, albo spinasz całą klatkę piersiową i ciężko przez to oddychasz, nie wiem.

Dobrą metodą na rozwiązanie takich problemów jest zapisanie się na psychoterapię, ale nie wiem jak Ty to widzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, bardzo dziękuję za pomoc czym może być spowodowany ten lęk? Nie wiem zastanawiałam się właśnie nad psychologiem ale bardzo się boje nie wiem czego że w sumie może mi nic nie pomoc bo dużo osób mi tłumaczy że coś jest nie tak ze mną że wkoncu się wykoncze. Jest mi ciężko rozmawiać z ludźmi nie potrafię opisać tego co siedzi w mojej głowie jest to trudne czasami z rana jak próbuje wstać do pracy odrazu się denerwuje i ten sam ścisk że wolałabym jednak przespać cały dzień i nigdzie nie wychodzić a bardzo jestem zadowolona ze swojej pracy mam wspaniałe osoby. Bardzo dziękuję za zainteresowanie się moja sytuacja  wiele to dla mnie znaczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że zawsze jest mi bardzo zimno w ręce, nogi najbardziej z rana właśnie gdy mam wyjść to się odechciewa cała się trzęsę denerwuje mnie również gdy próbuję rozmawiać z partnerem on również zawsze narzuca mi swoją rację poświęca mi mało uwagi przynajmniej z mojej perspektywy a zdrugiej strony jak się zastanowię to faktycznie spędzamy dużo czasu ale nie w ten sposób jaki bym chciała mam wrażenie że się nie rozumiemy nie umiemy rozmawiać każdy ma swoją rację i zawsze jest kłótnia a tak bardzo chciałabym umieć się z nim dogadać bo jest w porządku facetem i nie chciałabym się z nim rozstać nie wiem czy to jest wynik tego że do siebie nie pasujemy czy ja ciągle szukam dziury w całym. Doczepia się do różnych rzeczy i zaraz znowu jest o to kłótnia czasami odnoszę wrażenie że próbuje być najmądrzejszy i że ja wszystko tak naprawdę źle robię że powinnam inaczej a staram się jak mogę i jak mi siły na to pozwalają bo ciągła krytyka pogłębia moje źle uczucia i cały czas płacze odrazu mam świeczki w oczach i nie umiem tego opanować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie lęk pojawia się jako skutek wypierania, dławienia w sobie emocji. Takich niechcianych emocji w trakcie życie można sobie uzbierać bardzo wiele, a te najmocniejsze, najbardziej doskwierające w większości przypadków pojawiają się w dzieciństwie w relacji z rodzicami. Bardzo często jest to jakaś niewyrażona złość, ale też może smutek, żal, wstyd i różne ich mieszanki. Każdy ma swoje osobiste przeżycia z którymi musi się rozprawić. Ludzie na ogół starają się o nich nie myśleć, ignorują je, zajmują się innymi rzeczami, dlatego nie znają siebie i tego co tam w nich siedzi. A jak się czegoś unika, to ciężko o tym rozmawiać.  Co konkretnie się z Tobą dzieje i dlaczego nie mam pojęcia, bo nie znam Ciebie i Twojej historii. Gdybyśmy tak z kilka godzin porozmawiali, może razem by się udało ustalić co siedzi w Twojej głowie.

Jeszcze myślę o tym zimnie. Jako objaw lęku czy jakiegoś napięcia nerwowego to mi nie za bardzo pasuje, ale pasuje mi do objawów niedoczynności tarczycy. Jeśli tarczyca nie działa prawidłowo, może też wpływać na pojawianie się stanów lękowych i depresyjnych. Polecam na początek udać się do zwykłego lekarza, żeby sprawdził czy z tarczycą wszystko w porządku. Poczytaj w internecie o niedoczynności tarczycy, może inne objawy też uznasz za znajome.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.