Skocz do zawartości
narasza

Bije swojego partnera

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Dzień dobry. Mam na imię Natalia, mam 27 lat Jestem też DDA. Podejrzewam, że mój partner jest alkoholikiem, choć on uparcie twierdzi, że to ja mam problem z akceptacją alkoholu. To kwestia sporna. Uwazam, że niestety ja mam rację.

Gdy on zbyt długo i zbyt dużo pije, narasta we mnie złość, gniew i żal, która wyladowuje na nim. Najpierw krzycząc, awanturujac się, wzywając od najgorszych, przy czym nie przejmuję się godziną czy otoczeniem. Gdy moje wrzaski, nie przynoszą porzadanego efektu, a on staje się jeszcze bardziej wkurzajacy. Zaczynam go bić. Nie oszczędzam go wcale. Jestem wstanie skopac go leżącego, uderzyć kijem w głowę, dusić, drapać po twarzy. Raz myślałam, że go zabiłam i się tym nie przejełam. Poczekalam, aż się ocknie i kopałam go dalej. Jest bardzo źle. Gdy jestem w tej furii, to co robię przynosi mi satysfakcję. Jestem z tego dumna. Nie potrafię wyjść z tego stanu, póki nie zasnę i nie obudzę się... A wtedy, jest mi wstyd, płacze, przepraszam. Czuje się okropnie. Nie chce taka być. Obiecuje sobie, że się zmieni, ale niestety nic się nie zmieniło. Jestem w ciąży, 5 miesiąc. Boję się, że mogę w przyszłości zrobić krzywdę dziecku. Mój tata też mnie bił. 

Po za ta cała sytuacja, która zdarza się raz na 2-3 tygodnie, bardzo się z partnerem kochamy i jesteśmy szczesliwi mimo licznych nieporozumień, ale tylko wtedy gdy on nie pije. A tu wystarczy zacząć od jednego piwa, a nawet samego pytania czy może wypić jedno. Wtedy ja już się wsciekam.

Potrzebuję pomocy. Gdzie mam się zgłosić? Psycholog na NFZ? Terapie DDA musialam przerwać że względu na zagrożona wczesna ciążę.

 

Dziękuję za poradę. 

Edytowano przez narasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

najlepiej gdyby Pani się zgłosiła do psychoterapeuty do spraw uzależnień pracującymi z osobami DDA. Możliwe, to tylko hipoteza (!), że picie alkoholu przez Pani partnera jest czynnikiem wyzwalającym w Pani złość na ojca, którą wyraża Pani w postaci agresji. Warto o tym porozmawiać z psychoterapeutą. Jednocześnie pozna Pani konstruktywne metody radzenia sobie ze złością i odnajdzie Pani jej przyczyny. Kolejna sprawa to kwestia picia Pani partnera. Psychoterapeuta pomoże Pani w ocenie czy to jest uzależnienie. Terapię może Pani odbyć w poradni uzależnień w swojej okolicy (na NFZ) lub on-line na platformie OcalSiebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dodam, że Pani zachowanie może podlegać pod definicję przemocy w rodzinie, która jako taka jest karalna. Tym bardziej powinna Pani skontaktować się ze specjalistą psychoterapeutą. 

Poniżej definicja:

Zgodnie z  art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie ( Dz. U. Nr 180 poz. 1493 ze zm.) przemoc w rodzinie to jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób najbliższych (w rozumieniu art. 115 § 11 Kodeksu karnego), a także innych osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.

http://www.niebieskalinia.pl/serwis-prawny/prawo-w-praktyce/najwazniejsze-przepisy-prawne-dot-przemocy-w-rodzinie/3990-przestepstwa-zwiazane-ze-zjawiskiem-przemocy-w-rodzinie?showall=&start=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.