Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Coś czego nie nazwiesz


ChAD_owa
 Share

Recommended Posts

Zaczynając od tego, że życie wydaje się być nudne i wiecznie monotonne, a kończąc na krzyczeniu w niebogłosy o pomoc zapraszam do przeczytania.

Mam 14 lat i nie do końca po kolei w głowie. Zaczynając od "początku".. Boję się zamiarów wobec mnie powieważ wiele razy zostałam zraniona. Na wielu płaszczyznach i naprawdę niektórych sytuacji nawet nie jest w stanie dokładnie odtworzyć. Wielu rzeczy nie pamiętam, ale pamiętam, że zawsze bolało. Nie będę się rozczulać nad szczegółami. Żeby dać wgląd na sytuację powiem tylko, że zakres jest pomiędzy przemocą, molestowaniem i odrzuceniem. Jestem zrażona na ludzi i przebywanie w ich towarzystwie bywa naprawdę trudne. 

Dochodzi do momentów kiedy zamykam za sobą drzwi i wybucham płaczem mimo, że na codzień nie jestem w stanie tego robić. Płaczę, nie wiedząc dlaczego to robię. Jestem w stanie wyjść zpod prysznica zemdleć z niewiadomych przyczyn, obudzić się wziąć coś na ból głowy i pujść spać. Potrafię tłumaczyć ludzią po setki razy, że u mnie życie wygląda inaczej, ale nie zdołam. Inni nie są wstanie mnie zrozumieć, albo to ja im tego odpowiednio wytłumaczyć. Każdego dnia czuję się źle. Budzę się z porażką wymalowaną na twarzy, że dotrwałam następnej doby. 

Śnię o samobójstwie budząc się w kluczowym momencie i załamując się po raz kolejny. Żałując, że to tylko sen. Planowałam wiele rzeczy, ale ciągle coś mnie od tego odpycha. Albo to ja nie mam tyle odwagi. Każdy dzień jest trudny, a ja śpiąc po 15 godzin, nie jestem wypoczęta. Czuję się źle. I nie potrafię nic z tym zrobić. 

- x-ChAD'owa-x

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nikt nie czuje się wiecznie szczęśliwy, ale sama zwielokrotniasz ból który powinnaś czuć, jak każdy w Twoim wieku. 
Jeżeli nie znasz powodów omdleń to lepiej jest je znaleźć. Możesz sama zapisać się na wizytę do internisty.
To że po 15 godzinach snu czujesz zmęczenie to nic dziwnego, aby mieć energię konieczne jest zadbanie o odpowiedni sen, odpowiednie warunki przed snem aby ten sen był efektywny, odpowiednia ilość ruchu, kontaktu z ludźmi, odpowiednie odżywianie, w zimie też pewnie suplementacja np. witaminy D,  pozytywne nastawienie ale i dystans do swoich problemów i porażek, jakaś pasja, zainteresowanie, choćby mały cel w przyszłości. Te wszystkie rzeczy są konieczne. Jeżeli coś z tych rzeczy szczególnie jest zaniedbane, to nie dziw się że czujesz się źle. Organizm chcę Cię w ten sposób zmusić do jakiejś zmiany. Szczęście wymaga ciągłej pracy. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.