Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

minonAlaG

Tatuaż jako substytut pamięci

Recommended Posts

Czy jakiś tak 😃 

Hej jestem nowy na forum 😎

Od jakiegoś czasu postanowiłem trochę powalczyć o siebie i mam dużą chęć zmiany. 

Mam ogromny problem z pamięcią do postanowień. Czasami coś sobie postanowie i na drugi dzień już nie pamiętam o tym potem się łapę na tym i mam wyrzuty sumienia. 

Postanowiłem sobie nie pić alkoholu ponieważ wszystko co mam powoli przez niego tracę... Mam taki pomysł nie pamiętam chyba w perswazji było coś takiego jak haczyk. Myślę o tym aby zrobić sobie tatuaż, jestem ogólnie przeciwnikiem tatuaży. Chciał bym zrobić sobie kropkę na nadgarstku i mocno intensywnie przez kilka dni myśleć o tym czego chce. W chwilach słabości myślę że mogło by mi to pomóc. 

Może wydać się to śmieszne jednak mamy piosenki,zapachy które przywołują nam wspomnienia i różnego rodzaju uczucia. Czemu by nie zrobić tego z tatuażem. 

Chciał bym zakodować sobie takie przekonanie " nie pije alkoholu ponieważ wszystko przez niego tracę, jeśli teraz się napijesz stracisz wszystko co budowales wiele lat" coś w tym stylu.  Co o tym myślicie ? 

 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć ;) 

Myślę, że to bardzo fajny pomysł! Mam kolegę, który ma tatuaż, który przypomina mu o celu, do którego dąży (też na nadgarstku). Tatuaż w widocznym miejscu będzie Ci codziennie przypominał, że coś ważnego sobie postanowiłeś. No i trudno jest się go pozbyć ;) Zrób go sobie, pewnie, że tak!

Powodzenia. Piękne postanowienie :)

Dodatkowo możesz powiedzieć komuś bliskiemu o tym. Ta osoba może być \twoim sojusznikiem - może na przykład co tydzień dzwonić do Ciebie i pytać Cię jak Ci idzie trzymanie się celu ;) Ty za to możesz pytać jej jak jej idzie ze swoim celem, jeśli akurat ma jakiś ;) To będzie fajna wymiana między wami i przy okazji sposób na wzmocnienie więzi :) Jeśli chcesz to ja mogę do Ciebie co tydzień pisać na maila ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.