Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Odtrącenie


arcoiris
 Share

Recommended Posts

Mam 25 lat i jestem studentką. Mieszkam za granicą od kilku miesięcy i czuję się strasznie osamotniona. Nie mam wsparcia w rodzinie (same konflikty i bardzo oziębła atmosfera). Poznałam super wykładowczynię, która była wobec mnie bardzo serdeczna i bardzo się z nią zżyłam, nasze relacje zmieniły się w koleżeńskie. Poznałam jej wspaniałą rodzinę, ma syna w zbliżonym wieku, który bardzo mi się podoba, ale nie wydaje się być mną szczególnie zainteresowany. Strasznie mu zazdroszczę, bo osiągnął wszystko na co całe życie pracowałam i czego dalej nie mam. Czuję się fatalnie, bo chociaż dobrze nam się rozmawia i mamy podobne pasje to jednak nie jestem w jego typie - nie jestem jakaś najbrzydsza ale atrakcyjna też nie i nawet sobie się nie podobam. Czuję się jak przegryw, ale jestem miła i nie daję po sobie poznać, że coś jest ze mną nie tak. Poza tym odkąd się poznaliśmy relacja z jego mamą bardzo się ochłodziła z jej strony i strasznie to przeżywam. Jestem zaskoczona, że nagle stała się dla mnie tak ważną osobą w życiu, że wystarczy, że zamilknie na jakiś czas a ja bez przerwy analizuję co jest tego przyczyną i czy czasem to nie jest przez to co powiedziałam albo zrobiłam. Czuję się odtrącona i nie wiem czy powinnam jakoś starać się naprawić tą relację i czy w ogóle jest to możliwe. Nie chcę się narzucać, ani jej ani jemu, mimo że ją bardzo bardzo lubię i szanuję, a z nim chciałabym się spotykać.

Czuję potrzebę odbycia psychoterapii czy czegoś w tym stylu, ale chwilowo nie mogę sobie na nią pozwolić. Ale mam to w planach.

Link to comment
Share on other sites

@arcoiris Szanowna Pani,
niektóre opisywane problemy, a zwłaszcza dalece nieadekwatny do jakości relacji stosunek do znajomej osoby może wynikać z Pani niskiego poczucia własnej wartości. Aby to ustalić należy skontaktować się z psychologiem, psychoterapeutą, który przeprowadzi diagnozę i potem zaproponuje rozwiązania. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.