Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Marzjot

Brak zaufania

Recommended Posts

Mam 22 lata , jestem z chłopakiem już drugi rok. Nasze początki nie były zbyt udane, mieszkaliśmy na odległość ze względu na moje studia, on pracował w swojej rodzinnej miejscowości, kiedy poruszałam temat przeprowadzki tłumaczył się tym , że nie wie na czym stoimy, nie podobała mi się tez jego praca i jego towarzystwo. Na początku oczekiwał tego żebym mu wszystko opowiedziała o chłopakach z którymi się kiedyś spotykałam, nie chciałam wszystkiego mówić wiec postanowił przeczytać mi wszystkie wiadomości i w taki sposób się dowiedział. Będąc z nim spotykałam się na kawę z chłopakiem z którym kiedyś łączyło mnie coś więcej. Odzywałam się z osobami z którymi kontakt mu się nie podobał z tego względu ze kiedyś nas coś łączyło . On miewał także nielojalne sytuacje , widywał się z ludźmi których ja nie tolerowałam i mnie okłamywał a kiedy się dowiadywałam, trzaskał drzwiami u mnie w domu i wychodził krzycząc ze to moja wina ze on teraz nie będzie mógł zasnąć . Więc te początki z dwóch stron były niestabilne . Teraz już jest lepiej, jednak nadal jest problem z tym ze np chce wyjść z koleżanka na drinka a on mówi ze nie podoba mu się to bo mi nie ufa po alkoholu i ze mogę spotkać kogoś z kim kiedyś mnie coś łączyło , chciałam iść spotkać się z koleżanka sam na sam a on chce iść z nami. Przeprowadził się razem ze mną do miasta w którym nie ma znajomych i dlatego chce iść z nami ale ja tez potrzebuje czasu dla siebie , on wywiera na mnie poczucie winy ze zostawiam go samego w domu na kilka godzin . Mogę wyjść do koleżanki do domu ale jeśli gdzieś poza dom , do baru czy gdzie indziej , jest już zły, mówi ze sama sobie zapracowałam na to że on mi nie ufa teraz. Tylko że ja się staram, mówię mu prawdę gdzie idę a nie wychodzę prawie wogole. To on zawsze znajdzie coś co mu nie pasuje, czuje się trochę uwiązana i kontrolowana. Mówię mu że nie odbudujemy tego w taki sposób ze ja zrezygnuje z życia prywatnego na rzecz zaufania a on tego nie rozumie i mówi że inaczej ze mną zerwie, skoro ja sobie nie potrafię odpuścić „imprez „ gdzie wgl nie chodzę na imprezy.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Przede wszystkim, zadaj sobie pytanie o to czego oczekujesz od związku. Jak chcesz by ten związek wyglądał, na czym się opierał. Co chcesz, by Twój partner robił? Jaka ty chcesz być w tym związku? Co w Twoim związku ma być?

Potem zadaj sobie pytanie dotyczące tego jak bardzo Twój związek różni się od tego, czego pragniesz?

Czego dokładnie w nim brakuje?

Czy można to odbudować i czy chcesz to odbudować?

Jeśli tak, to co takiego małego mogłabyś zrobić, zmienić w swoim zachowaniu? Co ma się w twojej postawie pojawić, abyś mogła dokonać małej zmiany?

To będą pierwsze kroki w tym aby podjąć pierwsze decyzje ku zmianie Twojego życia na lepsze. Twojego życia, dlatego, że niezależnie co zrobisz, czy poprawisz relacje z partnerem, jakość swojego związku. Czy też z niego zrezygnujesz i z czasem stworzysz nowy związek, zmieni się całe Twoje życie. Bo relacja intymna z partnerem wpływa na wszystkie elementy naszego życia.

Jestem psychologiem, pracuję online zgodnie z filozofią Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jest o terapia krótkoterminowa, w której efekty pojawiają się bardzo szybko. W razie, gdybyś potrzebowała wparcia, zapraszam na zakładkę "o mnie".

 

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.