Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Kate123

Macierzyństwo

Recommended Posts

witam właśnie zostałam mamą. Poraz pierwszy. Moje uczucie do synka jest... Sama nie wiem jest wcześniakiem nie spodziewałam się cc w 34tyg. Nie poukładałam sobie psychicznie tego wszystkiego czy jestem gotowa zostać w 💯 % mama itp. trochę się boję tej odpowiedzialności za wszystko mam lek że sobie nie poradzę z tym wszystkim . Marzyłam o dziecku starałam się rok o niego a teraz mam zawahania. Do tego mam wrażenie że wypaliły mi się uczucie do narzeczonego.Nie cieszy mnie już jego widok, nie cieszy mnie to że jest że się stara nie chce mi się go całować nawet omijam wszelką bliskość z nim .. czy to może być jakaś depresja po porodowa?

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

Z opisu z pewnością jest to obniżony nastrój, być może depresja poporodowa. Z reguły taki stan mija, jednak zalecam udanie się do psychologa. Nawet jedna taka rozmowa może być bardzo pomocna. Co będzie z korzyścią zarówno dla Pani, narzeczonego, a przede wszystkim dla maleństwa.

Co mogę poradzić na ten moment, to zrobić coś, co przychodzi Pani do głowy, aby się zrelaksować (przykłady, które mogłabym od siebie zaproponować to: kąpiel, wizyta w spa, długi sen, koncert ulubionego zespołu, spacer, kino. Niech to jednak będzie coś, za czym Pani tęskni, coś co zwykle Pani robiła by poprawić sobie humor).

Ponadto warto porozmawiać z kimś o swoich odczuciach (np. narzeczony, przyjaciółka/przyjaciel, rodzice). Prawdopodobnie wówczas zrozumieją, że potrzebuje Pani opieki.

W razie czego jestem psychologiem, terapeutą. Prowadzę terapie krótkoterminowe, skoncentrowane na rozwiązaniach. Dlatego terapia jest krótka, a efekty szybkie. Odczuwalne lepsze samopoczucie bardzo często jest już po pierwszej sesji. Często zdarza się tak, że wystarczy jedynie jedna godzinna rozmowa :). Terapie prowadzę w formie online, co oznacza, że można porozmawiać ze mną wygodnie z domu w wygodnym ubraniu, bez konieczności opuszczania domu, czy maleństwa.

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 721-460-132 oraz na stronę na facebooku:

https://www.facebook.com/Katarzyna-Gorgoń-psycholog-terapeuta-102521742210803

 

Życzę wszystkiego dobrego :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.