Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Czy to depresja ?


Wiktoria1207
 Share

Recommended Posts

Przez pomyłke poprzednia wiadomosc wylalam niedokonczona, wiec tutaj napisze ja jeszcze raz. Jestem uczennicą liceum I mam 18 lat. Zawsze byłam zamknięta w sobie I introwertyczna, jednak po śmierci mojego dziadka w 2011 roku, kompletnie się załamałam. Płakałam praktycznie codziennie, choć nikt o tym nie wiedział. Od tego czasu często towarzyszy mi przygnębienie, samotność I niska samoocena. Raz jest lepiej, raz gorzej. Od kilku miesiecy ten stan się nasilił I jestem smutna codziennie, nie mogę się tego wyzbyć. Jestem strasznie wrazliwa, wszystko biorę do siebie, czuje się niezrozumiała I bezwartościowa.Czesto pragne sie odezwac, jednak obawiam sie, ze powiem cos nie tak I sie upokorze, wiec wole milczec. Bez przerwy chce mi sie spac, najlepiej bym tylko ogladala telewizje, jadla I nic poza tym. Z jednej strony chciałabym kontaktu z drugim człowiekiem, ale jednak nieustannie sie izoluje. Wiem, że nigdy raczej nie posunelabym sie do samobojstwa, choc miewam rozne mysli. Nie wiem juz co robic, bo powoli mam juz dosyc takiego stanu rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

opisuje Pani symptomy obniżonego nastroju i samooceny. Rozumiem, że od śmierci Pani dziadka uczucia negatywne pojawiały się u Pani częściej niż pozytywne lub bardziej zwracała Pani na nie uwagę. Relacjonuje Pani, że od kilku miesięcy doświadcza Pani smutku codziennie, izoluje się Pani i jest mniej aktywna. W takiej sytuacji najlepiej gdyby Pani udała się na wizytę do lekarza psychiatry i porozmawiała też z psychologiem bo objawy są niepokojące. Jest Pani młodą osoba i w tym wieku wahania nastroju mogą się nasilać. Wsparcie specjalistów pomoże Pani ustabilizować nastrój, zrozumieć i spojrzeć obiektywnie na siebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Cześć :)  Słuchaj Pani psycholog, jesteś jeszcze młoda, całe zycie przed tobą. Wyjdż do ludzi, oni będą lekarstwem dla Ciebie. Jesli nic nie będziesz robiła, to zmarnujesz sobie całe życie i będziesz tego załować, wiem to z własnego doświadczenia. Samotność może zabić. Kochaj wszystkich a oni cię pokochają i nie siedź ciagle w domu, nie jesteś w więzieniu. Bardzo dobrze Ciebie rozumiem, musisz pomoc sobie jaknajszybciej :) szkoda cennego czasu... Jesteś bardziej wartościowa niż ci sie wydaje. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.