Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

JAneczka1

Przeszłość odbija piętno

Recommended Posts

Mam 32lata jestem z cudownym mężczyzna dla którego chciałabym żeby był najszczęśliwszy. Jest między nami duża różnica wiekowa. Problem polega na tym że czuję że będzie że mną nieszczęśliwy że względu na moje zmiany nastroju, nie spełnianiem jego seksualnych potrzeb które nie są z jego strony wymagające, a ja mam opory przez które czuje się źle . W dzieciństwie byłam wykorzystywana seksualnie przez brata. Przeszłość wraca. Nie potrafię o tym zapomnieć czy moje uprzedzenia są z tym związane? Boję się zbliżeń, wszystko jest związane ze stresem. Nie wiem czy odczuwam to co ppowinam odczuwać podczas zbliżenia. Czuję się ciągle beznadziejna, nic nie potrafiącą, ciągły lek czy zadowalam czy jestem wystarczająco dobra.. Czuję że nie zasługuje na niego ( jest bardzo dobrym człowiekiem i troskliwym) ciągle czuje beznadziejność. Gdy nastają gorsze dni chce uciekać zakończyć związek. Boję się że zostawi mnie. Boję się wszystkiego chociaż mimo że czuję się przy nim że wszystko staje się proste. Ciągle mam poczucie winy że będzie mu ze mną źle w każdym aspekcie. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to ten jedyny, najcudowniejszy mężczyzna to uważam, że warto się przełamać i porozmawiać. Na pewno zrozumie, wysłucha i nie będzie oceniać. Jeśli nie jesteś w stanie o tym rozmawiać to napisz list. Nawet nie musi być kierowany do niego, a na zasadzie wyznania, wyrzucenia, oczyszczenia.

Link to comment
Share on other sites

A czy wie, ze bylas wykorzystywana? 

Musisz uwazac na siebie, zrobic to czego sie boisz. Strach potrafi zniszczyc czlowieka i to doslownie, potrafi dojsc do depresji.

Sprobuj zrobic to czego sie boisz. I.w ogole czemu czujesz sie beznadziejna? 

Smutny ma.racje, sprobuj pisac pamietnik, napis w nim list, tak dla siebie. Pisanie naprawde pomaga jesli rozmowa sprawia problem. I.pamietaj, jestes super kobieta, zaslugujaca na milosc tego faceta. Popatrz na siebie w lustrze i powiedz sobie kilka komplementow. 

Link to comment
Share on other sites

Nie wie, nie jestem chyba w stanie mu powiedzieć. Nie jest to nic do chwalenia. Nikomu o tym nie mówiłam i nie wiem czy się odważę. Dziękuję za miłe słowa. Bardzo dziękuję. 

Tak można popaść w depresję, ostatni czas jest trudny i on widzi że coś jest ze mną nie tak, sam proponuje pomoc psychologa. Dlaczego boję się beznadziejnie? Nie wiem. Jestem bardzo wrażliwa. Boję się oceniania, odtrącenia. Boję się. Do tej pory odpychałam każdego kto bliżej mnie poznawał. Strach przed ocena i odrzuceniem robi swoje.  Muszę stawić czoła podnieść się spróbuję napisać do siebie a może i do niego.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.