Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

nalka777

problem z panowaniem nad emocjami

Recommended Posts

Mam 33 lata i od 8 lat jestem w związku. Praktycznie jedynym powodem naszych kłótni sa pieniądze a raczej to ze poruszam ten temat w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Wiem ze część osób z rodziny mojego partnera i jego przyjaciel śmieje się ze mnie ze "gram biedna" pod czas gdy tak naprawdę nie wiedzie nam się źle.  Większość naszego związku naprawdę nie było dostanie ale ostatni rok jest juz dobry finansowo, jednak we mnie nadal jest ten strach że znowu zabraknie do kolejne wypłaty i bede musiała pożyczyć. Nie potrafię zapanować nad tym by nie upominać partnera publicznie o nie wydawanie pieniędzy lub nie potrafię powstrzymać się i nie powiedzieć ze teraz nie mamy na to (zazwyczaj pieniądze są póżniej nic pojawia sie dany wydatek ale ja ciągle obawiam się że nie beda na czas i nam zabraknie). Nie potrafię się cieszyć dobrym autem które mamy i tym ze nie musze jeżdzić autobusami i pociagami. Mój partner mówi że już nie wie co ma robić bym była zadowolona i w końcu przestałą się o to spinać, jest już zmeczony tym tematem. Ja tez bo temat powoduje kłótnie i pogorszenie naszych relacji i pewnie w końcu doprowadzi do rozstania czego bym nie chciała. Nosze w sobie chyba duzo zalu i zazdrości i może to nie pozwala mi cieszyć się tym co mam . Jak mogę sobie poradzić z tymi emocjami by nie zatruwały mi zycia ? 

Link to comment
Share on other sites

Znajdźcie rozwiązanie kompromisowe. Ja bym poprosiła męża o utworzenie prywatnego funduszu bezpieczeństwa. Odkładajcie tam co miesiąc jakąś kwotę zaraz po wypłacie i niech to będą pieniądze, których nie wolno wydać w innym wypadku niż sytuacja awaryjna (gdy powstaną zobowiązania do spłacenia, a nie będzie żadnych innych środków do ich uregulowania).

Link to comment
Share on other sites

Jest na to metoda. Tu to jako tako opisali https://bogatyzwyboru.pl/metoda-6-sloikow/

 

Takie ciągłę jęki o wydatki ocierają się o bycie sknerą, na dłuższą metę ciężko się z takim człowiekiem żyję, bo nic nie możesz. Wszystko za drogie, może później ... Dlatego lepiej się opanować, ogarnąć budżet i nie odbierać radości z życia, bo to nie ma sensu. Przyjdzie jeszcze większa inflacja, zeżre co oszczędzone i tyle z tego będzie.
Przy 100.000 pln to 10.000 pln rocznie straty.

 

Edited by biglebowski
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.