Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

MKS

Rodzice pracoholicy - zepsuty kontakt mięzy rodzicami a dzieckiem

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Jest to dosyć ciężki temat dla mnie i po 20 paru latach życia z rodzicami którzy myślą praktycznie tylko o pracy już nie wiem co mam robić. Wiem, że jestem dorosła i nie wpływa to na mnie aż tak bardzo. Ale nie chodzi tak na prawdę o mój kontakt z rodzicami, a piszę tutaj głównie ze względu na moją młodszą siostrę. Jest ona w wieku nastoletnim, wielka buntowniczka, nikt jej nie potrafi zrozumieć. Od jakiegoś czasu mam z nią lepszy kontakt i zaczęła mi się zwierzać. Dla niej największym bólem jest brak czasu spędzanego z rodzicami i nie zrozumienie z ich strony. 

Nasi rodzice pracują non stop. Nie mają chwili żeby odpocząć. A już zwłaszcza mama, która przynosi robotę do domu i siedzi po nocach pracując. Ja wiem, że praca jest ważna i zawód jaki wykonuje nie należy do najłatwiejszych, jednak uważam że mając rodzinę powinna zachować jakiś balans. Jak siostra była młodsza to jeszcze jako tako był spędzany czas razem, ale od kąd siostra jest w zbuntowanym wieku ma się wrażenie, że przez to że się nie potrafią z nią dogadać to uciekają do pracy jeszcze bardziej. 

Próbowałam z nimi rozmawiać, żeby spróbowali spędzać z nią czas, na tym co ona lubi robić. Bo jak już znajdą czas to jadą w miejsce które jest znienawidzone przez moją siostrę, głównie dlatego że kojarzy jej się z pracą rodziców. Tak, to jest kolejne miejsce gdzie potrafią przynieść swoją pracę. Poziom pracoholizmu głównie mojej mamy jest taki, że nie pamiętam kiedy ostatni raz z nią rozmawiałam kiedy ona nie pracowała. Chyba z parę miesięcy temu. 

Nic do nich nie dociera i jedyne co cały czas słyszę jak mówię - wystarczy jedna godzina w tygodniu dla siostry i tyle - to odpowiedź jest - nie wiem jak będzie wyglądać mój przyszły tydzień, jak mam znaleźć godzinę w tygodniu. 

Jest mi potwornie przykro, bo widzę że to jest jeden z powodów dla których siostra sobie nie radzi - w szkole, z rówieśnikami, w samorozwoju. Jeszcze dodam, że mieszkam za granicą i pewnie przez to też nie umiem bardziej dotrzeć do rodziców i pomóc siostrze.

Siostra jest chętna na spędzanie czasu z rodzicami, ale też cały czas jest brak zrozumienia między nimi i ciągłe kłótnie. Jej się odechciewa i im też. A tak naprawdę wystarczyłaby godzina tygodniowo żeby usiąść i spędzić razem czas. 

Czy jest tutaj może ktoś kto ma jakiś pomysł co na to poradzić? 

Obietnice, że coś zmienią już były. Na prawdę miałam z nimi długie rozmowy, ale dalej nic. 

Wiem, że trochę chaotycznie to napisałam. Mam nadzieję że jest w miarę zrozumiała ta skrócona historia. 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.