Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

patuskal

Nie mogę przestać o nim myśleć

Recommended Posts

Jestem studentką w wieku 21lat, w czasie wakacji pracuję w jako kelnerka. Mam chłopaka, ale w pracy mam kolegę, o którym nie mogę przestać myśleć, całą noc nie śpię i tylko wyobrażam sobie nasze wspólne chwile. Nie wiem czy powinnam mu to powiedzieć, czy nie. Dobrze się dogadujemy i lubimy się, ja staram się jakoś delikatnymi gestami mu to pokazać, no ale mi nie wychodzi. Jak mu o tym powiedzieć żeby zrozumiał? Albo nie mówić wcale? Dodam że jest starszy o prawie 5 lat, ale wiem, że jest sam. 

Link to comment
Share on other sites

Z kobiecego punktu widzenia to już jest zdrada, zdrada emocjonalna. Dla faceta zdradą będzie, gdy jego dziewczyna prześpi się z innym. Nasza studentka, Pani patuskal, ma problem z tym, że nie wie czy na poważnie "podbijać" do tego nowego, fajnego chłopaka, czy dać sobie na wstrzymanie i być wierną obecnemu. W takiej sytuacji od razu przychodzi mi na myśl alegoria do małpy, która przeskakując z jednej gałęzi na drugą, zanim całkiem puści się pierwszej, musi jedną ręką trzymać się tej drugiej. Jeśli puści się pierwszej gałęzi, ryzykuje upadek, bo może nie dolecieć do drugiej, dlatego lepiej mieć w garści obie. No ale w sytuacji "przeskakiwania" z jednego chłopaka na drugiego, takie chwilowe trzymanie się obu dla własnego bezpieczeństwa jest niemoralne, wywołuje konflikt wewnętrzny i pojawia się problem z którym można się podzielić na forum. A teraz bądź mądry i weź tu coś doradź. Studentko, sama musisz zdecydować która relacja jest dla Ciebie ważniejsza, a gdy już zdecydujesz, zrób tak jak napisał Pan lebowski. Ten kolega z pracy może wie, że masz chłopaka i dlatego stara się nie wtrącać? Zawsze możesz powiedzieć "ej! co byś powiedział na jakiś spacer/piwko wieczorem czy tam na weekend?". Ta różnica 5 lat jest tylko na plus, mogłoby być i 10. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.