Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

piotr1979

Nie mogę dogadać się z psychologiem!

Recommended Posts

Witam

Jestem chyba pierwszym człowiekiem na świecie który nie może dogadać się z psychologiem. Psycholog zapytał mnie czego oczekuję od niego a ja nic nie potrafiłem odpowiedzieć.

Skoro nie potrafię odpowiedzieć na tak proste pytania muszę chyba oddać świadectwa ukończonych szkół i powtórzyć szkołę podstawową i dopiero korzystać z usług psychologa!

Czy jest inna forma terapii niż psycholog?

Link to comment
Share on other sites

Witaj mój imienniku : )

Jakie emocje towarzyszyły Ci w trakcie tej sesji? Może bałeś się oceny? Może nie rozumiesz do końca, w czym tkwi sedno twojego problemu i nie potrafisz tego ubrać w słowa? To wbrew pozorom nie jest trywialne i wymaga wielu sesji. Może potrzebujesz zbudować lepszą więź z terapeutą, może nie darzysz go/jej jeszcze pełnią zaufania i potrzebujesz czasu. Może nie ma chemii pomiędzy tobą, a psychologiem.

Wszystko jest w porządku jeżeli ciężko Ci jest mówić o swoich problemach, to nie jest łatwe otworzyć się ze swoimi problemami przed drugim człowiekiem. Sam w terapii z pewnymi problemami i doświadczeniami podzieliłem się dopiero po wielu miesiącach. Rozmawiałem ze swoimi znajomymi, którzy również są/byli w terapii i mają bardzo podobne doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Dziękuję za Wszystkim za odpowiedzi.
Nie u pierwszego psychologa miałem z tym problem.

M. in. powiedziałem psychologowi, że jestem na rencie ale mam marzenie by wyjechać za granicę dp pracy w swoim zawodzie. psycholog pyta mnie czemu nie mogę pracować w Polsce to odpowiadam jej, że w naszym kraju mój zawód nie jest szanowany i że są dużo gorsze warunki pracy oraz, że za ok. 870zł renty nie będę mógł wyżyć. Tłumaczyłem, że nadal bym tam kontynuował leczenie czyli brał leki i konsultował przez internet z Polski.   Psycholog dziwi się że ZUS daje mi rentę tylko temu że w PL są gorsze warunki pracy (chodzi o mój zawód) niż w Norwegii? odpowiadam, że nie a rentę otrzymałem po orzeczeniu lekarskim ZUS. Ona dalej wypytuje podobnie i w koło wałkujemy. One twierdzi, że "uciekają mi wątki".

Ja cierpiałem na natrętne myśli w dzieciństwie. Teraz one pojawiają się chwilowo i nie są one takie straszne ale nie daje mi spokoju jaka była i jest ich przyczyna. Mam depresję która pogłębiła mi się przez sytuacje pandemiczną na świecie czyli chyba nici w wyjazdu i marzeń a mam już 42lata. Teraz też jestem mało aktywny fizycznie. Uczę się języka w miarę systematycznie ale czasem wypadam z rytmu przez gorsze samopoczucia psychiczne oraz bóle głowy.

Co ja oczekuję od psychologa? Mówiłem jej, że wsparcia psychicznego, możliwość "wygadania się" itp:. ale mnie nie rozumie.

Po ostatniej wizycie byłem wściekły na siebie, że nie mogę sklecić zdania, nie umiem mówić i że muszę oddać świadectwa szkół i uczyć się wszystkiego na nowo. Że też zmienię się o 180st czyli będę zachowywać się jak inni wstępując do środowiska patologicznego bo uczciwość się teraz nie opłaca bo teraz cenieni są chyba źli ludzie.

Jedyną czasami pretensję mam do Rodziców, że mnie urodzili.

pozdrawiam
Piotrek

 

Link to comment
Share on other sites

Skoro masz dyplomy i ukończone szkoły, to głupi nie jesteś 🙂 jedynie zagubiony w chaosie własnych myśli.

Proponuje tak:
Usiądź w spokoju, weź dyktafon, włącz go i wyobraź sobie, że rozmawiasz z super psychoterapeutą.

Wyrzuć z siebie wszystko, daj się ponieść słowotokowi, potem sobie zrób przerwę i odsłuchaj to co nagrałeś, zanotuj najważniejsze informacje i poddaj je analizie. Jedyną osobą, która Cię oceni będziesz Ty. Możesz także przygotować sobie pytania pomocnicze. Nagrań nie kasuj, wracaj do nich. Za każdym razem zapisuj wnioski i przemyślenia. Jeżeli masz chaos myśli, to nagraj ten chaos i postaraj się go uporządkować po przez połączenie myśli w jeden ciąg lub jedną wspólną myśl i po jakimś czasie dowiesz się co jest Twoim problemem. Potem zdecydujesz o formie terapii.pozdrawiam

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.