Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

krlnt

Miłość wygasa, ratowanie związku

Recommended Posts

Mam 19 lat. Od 7 miesięcy jestem z chłopakiem 5 lat starszym ode mnie, którego znam już 2 lata i z którym przyjaźniłam się jeszcze przed naszym związkiem. Mieszkamy razem od maja i mimo że na początku wszystko było dobrze, z czasem zaczęły się kłótnie. Jesteśmy teraz w momencie kryzysowym, w którym chłopak przyznal się, że mimo że nadal mnie kocha, to nie tak bardzo jak na początku, ma też problem z okazywaniem uczuć. Powiedział że w każdym związku po jakimś czasie nie potrafi już ich okazywać. Ja nadal kocham go tak samo mocno. Bardzo zależy nam, żeby nie stracić siebie nawzajem i próbowaliśmy wymyślić mnóstwo sposobów na naprawę relacji, choć dotychczas nic nie pomaga. Boję się, że go stracę i że całkiem przestanie mnie kochać. Czy są jakieś rzetelne sposoby na poprawę relacji, czy w jakiś sposób da się ją naprawić, żeby znowu było między nami dobrze I żeby powróciła dawna miłość? Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 

Link to comment
Share on other sites

Do stałego związku trzeba dojrzeć w wielu aspektach. Jednym z nich jest akceptacja faktu, że zakochanie zawsze mija i nie da się go przywrócić. Oczekiwaniem wielu osób (szczególnie młodych) jest  to, by miłość zawsze dostarczała emocji takich jak zauroczenie, a to jest po prostu niewykonalne.

Chcąc przeżywać takie emocje trzeba zakochiwać się co jakiś czas na nowo w innej osobie. Chcąc zaś być wiernym przez lata ukochanej osobie trzeba być gotowym poświęcić te emocje i pogodzić się z ich brakiem.

Myślę, że nie jesteście jeszcze na to gotowi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.