Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

MistressofDisaster

Kto jest toksyczny - ja, czy druga osoba?

Recommended Posts

Jestem osobą, która ma zdiagnozowane zaburzenia lekowe. Leczę się oczywiście, ale to nie zawsze pomaga przejść mi trudne sytuacje.

Obecnie mam problem z dziewczyna, z która mieszkam. Wiele osób z boku mówi, ze wpływa na mnie złe, manipuluje mną, jest toksyczna. Przez ostatnie pare dni byłam chora - nie wychodziłam z pokoju. Leżałam z gorączka. Gdy dzisiaj wyszłam wynosząc jakieś pudełka do śmieci naskoczyła na mnie. Zarzuca mi często opowiadanie czegoś jej rodzinie na jej temat (wspomniane w small talku bzdety, sprawy kalibru: wkurzylam się, bo wyprała coś mojego jasnego z ciemnymi rzeczami), jednocześnie samej dzieląc się z innymi moimi bardzo prywatnymi szczegółami życia, jak dzieciństwo, czy rozwód rodziców. Mieszkam u niej, wiec czuje się już przytłoczona, szukam mieszkania, na co tez się obraziła, bo najpierw dodałam post na fejsie, a potem jej napisałam o tym. Wspomnę tez, ze przez ostatnie pół roku byłam na każde zawołanie, bo ktoś w jej rodzinie przechodził bardzo poważny kryzys i ciagle w tym pomagałam. Serio, nie miałam życia prywatnego. Wmawia mi, ze pisze coś do jej rodziców - na screeny rozmowy, która sami zaczęli i były to dwa zdania, mówi, ze pewnie usunelam wiadomości. Bardzo ja boli, ze ja mogę coś mówić na jej temat, do tego stopnia, ze chyba już sobie to uroiła, jednocześnie nie myśląc, czy mówienie o moich prywatnych sprawach nie może mnie zranić lub wprawić w zakłopotanie. Nie wiem, jak bronić się przed takimi taktykami, nie jestem mistrzem erystyki, żeby wygrywać dyskusje, ja ze względu na mój stan lekowy nie umiem nawet za dobrze rozmawiać. Szukam psychologa na NFZ, bo po przeprowadzce będę mieć raczej ciężej finansowo ;) Ale zastanawiam się, czy ktoś ma dla mnie jakaś radę na już, jak sobie z tym radzić. Jak bronić się zachowując przy tym klasę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.