Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Schenker

Wasze spojrzenie na obraz sytuacji

Recommended Posts

Cześć,

Przychodzę z pewnym problemem. Mianowicie. Wydaje mi się, że się nieco pogubiłem.

Mam na imię Kacper, aktualnie 25 lat.

Od ponad roku pracuje w dużej firmie, siedzę w jednym z działów z kilkoma osobami, jako jedyny wykonuje pewną pracę która jest oczywiście związana z branżą, jaką wybrałem. Ludzie w pracy rozmawiają na wiele tematów, szczególnie, jeśli chodzi o cele zawodowe, bo ich cele są do siebie bardzo zbliżone i mają ze sobą wiele wspólnego. W moim przypadku, pracę w konkretnej branży wykonuje jako jedyny w firmie. Nie mam z kim o tym rozmawiać, jako, że moje cele jakie realizuje w tej pracy nie mają nic wspólnego z ich celami, nie czuje się przez to dobrze - troszkę jak taki wyrzutek, który robi coś, ale tak naprawdę nikogo to nie interesuje, jak i nie interesuje ich moja obecność w tej pracy. Odnoszę wrażenie, że nie robię nic ważnego, chodź tak naprawdę jest to ważne. Czuje się przez to niefajnie, jeśli chodzi o psychikę i odczuwam ogromną samotność.

Odbiegając od pracy zawodowej, to....

Od ponad 4 lat jest w związku z dziewczyną, która choruje na anoreksje, z różnych powodów nigdy nie mieliśmy za dużo znajomych, tym bardziej wspólnych. Generalnie brak innych ludzi w życiu nie przeszkadzał mi w momencie, kiedy byliśmy razem. Zdarzały się sytuacje, w których razem pracowaliśmy i nikomu z nas to nie przeszkadzało.

Niestety z czasem życie zaczęło weryfikować taki stan rzeczy. Przestałem być szczęśliwy, o ile kiedykolwiek byłem? Nie mam totalnie nikogo, poza rodziną i narzeczoną.

Brakuje mi wyjść z innymi ludźmi np. na piwo, brakuje mi poczucia pozytywnej atmosfery w pracy przez to, że jako jedyny wykonuje ten konkretny rodzaj pracy.

Wciąż się zastanawiam, co byłoby najlepsze w tej sytuacji. Może zmienić pracę? Może zmienić kobietę? Chciałbym bardzo zmienić swoje życie, ale nie wiem totalnie jak się za to zabrać, jaki zrobić pierwszy krok. Wiem, że Wy nie możecie za mnie decydować, ale może coś od siebie doradzicie? Podzielicie się swoją opinią?

Dziękuję

 

Edited by Schenker
Link to comment
Share on other sites

Czesc Kacper, sadze, ze zmiana pracy nie jest dobra decyzja. Jesli tylko traktuja Cie normalnie, z szacunkiem. Moglbys sprobowac, jesli.to.mozliwe, moze na przerwie na kawe, czy sniadanie, siadac z nimi? Zawsze moze wtedy ktos zagada, albo Ty kogos? Noz widelec ktos zapyta Cie co tam takiego robisz, wiec opowiesz troszke o swojej pracy. Jesli.sie.to nie uda, bedziesz musial sie nauczyc byc indywidualista w pracy, a poszukac znajomych po.za.praca. 

Jesli.kochasz swoja dziewczyne i chcesz dalej z nia byc, po co.zmieniac? Wyjdzcie razem na miasto na poczatek. Na ta chwile nic wiecwj.wymyslic nie.moge:) 

Link to comment
Share on other sites

Witaj

Myślę, że mimo wszystko warto kierować się intuicją i poszukiwać szczęścia, którego, chyba Ci brakuje. Jeśli w pracy czujesz się niekomfortowo, chciałbyś pracować zespołowo, w przyjaznej atmosferze, szukaj. Jeśli chodzi o narzeczoną, to sprawa jest trudniejsza i delikatniejsza. Po prostu musisz zastanowić się, czy ten związek jest dla Ciebie ważny i rokujący, czy daje Ci to czego oczekujesz. Bo jeśli nie, to takie trwanie w niezadowoleniu, może również negatywnie wpływać na narzeczoną, co w jej przypadku nie pomaga. Powodzenia 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.