Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Drugaja

Czy siostra ma depresję?

Recommended Posts

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy  moja 33-letnia siostra potrzebuje pomocy. 

Głównym problemem siostry, który ja zauważyłam, jak przyjeżdżam do domu rodzinnego do mamy to od jakiegoś dłuższego już czasu, brak zainteresowania swoimi dziećmi. 

Ona ciągle leży i siedzi na telefonie, teraz jest w trzeciej ciąży i twierdzi że ma prawo leżeć ale przed ciąża było to samo. 

Najmłodszy syn ma 5 lat i dalej robi kupę w majtki, czasem usiądzie na kibelek ale to pod presją, rodzice na niego krzyczą, mało się nim zajmują nie interesuje ją czy dziecko jadło coś, jak zrobi obiad dla swojej rodziny to jak nie chce jeść to trudno. Nie bawi się z dziećmi, nie wychodzi na spacery, nie odrabia leki z starszym synem i też się nim nie opiekuje. Dzieci siedzą cały czas na telefonie lub komputerze, oczywiście do powrotu ojca, który im wszystko zakazuje. Jak wróci z pracy to oni siedzą w jednym pokoju a dziećmi w drugim jak coś jest nie tak to tylko krzyczą. 

Jak chce z nią pogadać to się obraża i twierdzi że jest wszystko dobrze, że zajmuje się dziećmi, tak jakby chciała w mówić że jest dobrze i czasem ma przebłyski, że zejdzie na dół do mojej mamy i posiedzi z nią i dziećmi. 

Dobrze ze dzieci mają babcie, która wiadomo że jak są głodni albo potrzebują zabawy to idą do babci i babcia poświęca im czas. 

Czy tak powinno być w rodzinnie, że dziećmi swoje a rodzice swoje? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.