Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Cośtam

Wysysająca praca socjalna

Recommended Posts

Cześć. To mój pierwszy post. Pracuję jako dojeżdżająca opiekunka do osób starszych, niepełnosprawnych. Pomagam im w życiu codziennym, robię zakupy, sprzątam, rozmawiam, spędzam z nimi czas. Jestem lubiana, empatyczna i moi podopieczni wyczekują mojego przyjścia. Problem w tym, że każdego dnia, od kilku osób, po kilka razy wysłuchuje jak bardzo życie jest straszne i chcieliby umrzeć. Mam 27 lat, jestem bardzo wrażliwa i mam wrażenie jakbym chłonęła ich emocje jak gąbka. Po przyjściu z pracy bardzo często odsypiam, przeżywam ich losy i bardzo dużo płaczę. Nie mam siły cieszyć się młodym życiem. Zawsze lubiłam towarzystwo osób starszych i czuć się im potrzebna, ale teraz chyba mnie to przerasta. Zarazem mam poczucie winy, że nie potrafię się zdystansować i przejść do porządku dziennego, że życie jest cierpieniem i starość jest naturalną koleją rzeczy. 

Dlaczego wybrałam tę pracę? Prawie rok temu przeprowadziłam się do innego miast. Było ciężko coś znaleźć w czasie pandemii. Oferta wydawała się atrakcyjna ze względu na różnorodność czynności i kontakt z ludźmi. Jestem po bardzo trudnym dla mnie rozstaniu. Usłyszałam rady, żeby pomagać innym, wolontariat. Pomyślałam, że opieka nad starszymi jest rodzajem pomocy. Jednak czuję się jeszcze gorzej. Staram się uśmiechać. Znajomi twierdzą, że świetnie się nadaję do roli pocieszycielki, słychacza i wsparcia. A ja Walczę każdy dzień by nadać temu całemu życiu sens. Wiem, że powinno się skłonić nad niedolą innych, ale ja jestem wyczerpana emocjonalnie. Sama nie wiem czy szukam dziury w całym? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.