Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

BeataCh

Brak kontroli nad złością

Recommended Posts

Witam.

Nazywam się Beata i mam 38 lat. Mój problem polega nad niekontrolowanymi napadami złości, agresji w stosunku do partnera.

Pochodze z rodziny gdzie kłótnie,wyrzucanie z domu ,straszenie rozwodem bylo dość często. Bójki pomiędzy braćmi(mój tata i jego brat) miałam wrażenie że, były systemtycznie.

Moje małżeństwo skończyło się rozwodem,były małżonek spacyfikował mnie ,zniszczył psychicznie.

Obecnie jestem w związku i zauważyłam u siebie ataki złości,robienie awantury z byle powodu. Moj partner jest juz na granicy wytrzymałości.  Dopiero teraz dotarło do mnie że,  nie kontroluje tego.

Dość często kłótnia kończy się wyrzuceniem partnera z domu . 

Ale kiedy złość mija i dociera do mnie mój błąd dzwonie i proszę zeby wrócił.  

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć.

Super, że dostrzegłaś powagę swoich zachowań i chcesz coś z tym zrobić. Dziękuję w imieniu Twojego partnera, który prawdopodobnie już ledwo wytrzymuje. 

W dla Ciebie dwie wiadomości, dobrą i złą. Dobra jest taka, że wszystko da się naprawić; możesz pozbyć się tego wewnętrznego, obezwładniającego gniewu. A zła, że nie będzie to łatwe i szybkie. W dzieciństwie mocno nasiąknęłaś lękiem, niepewnością, odrzuceniem i tym podobnym negatywnym emocjom, które Tobą nieświadomie kierują i kazały np. znaleźć sobie takiego męża, który by je podtrzymywał. Obecnego partnera wybrałaś kierując się rozsądkiem, i bardzo dobrze, ale te przykre, skrywane emocje nie chcą odejść sobie tak po prostu i wybuchają, gdy zostaną zbyt mocno ściśnięte pod kontrolą racjonalnego umysłu. Musisz dotrzeć do tych emocje i, jak to się mówi - przepracować je. Sama raczej nie dasz rady tego zrobić, bo ciężko jest spojrzeć na siebie obiektywnie. Zachęcam do podjęcia psychoterapii i szukania kompetentnego psychoterapeuty, przy którym będziesz czuła się swobodnie i bezpiecznie.  

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór,

dziękuję za odpowiedź.

To prawda ledwo co wytrzymuje, podjęłam terapię. 

Niestety wiem że,  długa droga przedemna i wierze mocno ze, uda mi się przejść z pozytywnym skutkiem . Mam ogromne wsparcie ze strony partnera (uświadomiłam sobie jakim dobrym człowiekiem jest a jak bardzo chciałam to zmienić) Chcę być lepsza wersja siebie dla siebie . Jesli mi się uda to cala reszta potoczy się sama.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.