Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Karolinabanonim

Zazdrość o przyjaciółkę

Recommended Posts

Dzień dobry, zaraz minie rok odkąd jestem ze swoim chłopakiem. Nie jest to mój pierwszy związek, aczkolwiek czuję, że w końcu trafiony. (Pozostali partnerzy mnie zostawiali) Mój problem polega na tym, że chyba jestem zazdrosna o przyjaciółkę mojego chłopaka. Tylko, że nie obawiam się zdrady - ufam mojemu partnerowi i wiem jak bardzo mnie kocha. Największa przykrość sprawia mi patrzenie, że on dba o nią tak samo jak o mnie, że śmieje się z nią głośniej niż ze mną. Ja się po prostu boje, że on będzie miał z nią lepszą relację niż ze mną, a nie będę mogła nic na to poradzić, ponieważ wiem, że to przyjaciele i nie mogę (też nie chcę) zabraniać im się spotykać. Mam świadomość problemu, ale nie wiem jak sobie z tym poradzić. Chyba nie chcę się dzielić swoim partnerem nawet z jego przyjaciółką. Chcialabym być dla niego wyjątkowa, żeby traktował mnie inaczej niż wszystkie inne kobiety. 

Proszę o radę i smutno dziękuję. 

Link to comment
Share on other sites

Hej. Poprzedni partnerzy Cię zostawiali, więc teraz też się boisz, że zostaniesz opuszczona. Na początek spodziewasz się opuszczenia emocjonalnego, poprzez to jego zainteresowanie się inną dziewczyną. Twój lęk, zazdrość i chęć bycia wyjątkową przynoszą jednak odwrotny skutek. Im bardziej się boisz opuszczenia, tym bardziej staje się to realne, zazdrość bardziej ich do siebie zbliża, a usiłowanie bycia wyjątkową działa na niego odpychająco. Wyjątkowa będziesz właśnie wtedy, gdy nie będziesz chciała być wyjątkowa i nie będziesz trzęsła się ze strachu o to, że możesz być niewystarczająca pod jakimś względem. Zalecałbym pracę nad poczuciem własnej wartości. Pozdrawiam trochę smutno i trochę wesoło. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.