Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Jestem studentką w wieku 21 lat. Mam problem,  od dłużssego czasu mam w sobie myśl że jak czegoś nie soełnie to nie ms po co dalej żyć, icoraz więcej się obawiam, że mogłabym coś sobie zrobić gdybym nie spełniła moich celów w tym schunięcia do określonej wagi do początku 2019 roku. Mam też trudność w układaniu myśli, wątków i działań żeby były z sobą zgodne.  Mam mroczny obraz świata, ale chciałabym się dowiedzieć czy takie myśli mogą wpływać na ogólne moje zdrowie ?

Edited by M124719

Dzień Dobry,

odpowiadając na Pani pytanie: tak, mogą. Negatywne myśli, które powodują negatywne emocje mogą wywołać stres, niepokój które wpływają na zdrowie psychiczne i somatyczne. Proszę pamiętać, że obraz świata tworzy Pani sama, subiektywnie. Obiektywnie ten świat może wyglądać zupełnie inaczej. Odnajdywanie jasnych stron życia, pozytywne myśli powodują pozytywne emocje i lepsze samopoczucie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Ale jest mi ciezko jak tylko maz nie wyciąga telefonu z kieszni dlugo sie przebiera w lazience gdzie ma.telefon juz mam podejzenia

Ostatnio mowil ze dozo osob do niego dzwonilo a ja zagladam nie ma.polaczen ciagle kasuje je gdy z nim rozmawiam.i oytam dlaczego mowi.ze jestem.chora i sa ciche dni potrafimybsie.nie ozywac nawet kilka tygodni

Prosze powiedzieć czy cos ze mna jest nie tak powinnam.sie udac do poradn

Mecze sie w zwiazku gdzie brak zaufania z mojej strony mamy 2 dzieci nie chce zeby zostaly bez taty ale oddalamy sie z mezem przez to co ja mysle 

[Amator]

"Jeśli czegoś nie spełnię to nie mam po co dalej żyć"- uważam, że wszystko zależy od tego dlaczego właściwie myślisz w ten sposób...
Jesteś perfekcjonistką? Kimś ambitnym? A może ktoś czegoś od Ciebie wymaga, zawsze wymagał, a jak Ci się nie udaje tego osiągnąć, to nie tolerujesz krytyki, lub plujesz sobie w twarz, bo są ludzie lepsi ode mnie, jestem gorsza niż wszyscy.
^To z kolei wygląda na niedowartościowanie, jakiś stopień wrażliwości, braku samodzielności, zależności od kogoś, czegoś itd.
Zależy!
Zastanów się nad tym co z Tobą właściwie jest nie tak, dlaczego tak działasz (przez kogo) i myślisz.
Poszczególny problem, cechę, poznaj, zrozum i postaraj jej zapobiegnąć, zwalczyć, wykorzystać w dobry sposób.
Nie potrafisz sama, przeanalizuj to z kimś komu ufasz. Poczytaj na ten temat. Posłuchaj opinii specjalistów.
Nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Cel-> schudnąć.
Dlaczego? Dla siebie? Przez jakiś problem powiązany z chorobą? Prosty brak akceptacji? Czy może znowu... krytykę? Wymagania?
Myślisz że jak schudniesz to będziesz ,,lepsza" dla siebie, ludzi, wybranej osoby?
Nie, nie na tym to polega. Możesz się jedynie lepiej poczuć, jeśli nie masz po prostu zaburzonego poglądu na siebie, problemu z postrzeganiem.
Jeśli ktoś próbuje ci wmówić że jesteś gorsza przez swoją wagę, to wiedz, że jest po prostu idiotą! :)
Postawiłaś sobie za cel schudnięcie do wybranej przez siebie daty...
Wyczuwam... desperacje? Lub znowu chęć osiągnięcia celu...
Dlaczego?
Znowu nic nie wiem.

Powinnaś zabrać się za myślenie nad tym z czym masz właściwie problem, na czym polega, dlaczego i jak go zmienić, pozbyć się go.
Zrozum siebie, to jak, dla kogo i czego działasz.

Niezależność i pewność siebie to jednak ważna rzecz.

[Do Pani Anuli]

Nic nie jest z Tobą nie tak, chyba że rzeczywiście nie potrafisz myśleć o tym, iż Twój mąż Cię nie zdradza.
Co po jedynie zachowaniu można stwierdzić że robi.
Dobry oszust zostawiałby przynajmniej numer, którym będzie mógł się wytłumaczyć.
Kasuje go.
Dlaczego? (O ile to nie jest pani przypuszczenie, że to właśnie robi)
O kogoś chodzi, z całą pewnością, jednak... czy musi to być ktoś na boku?
Cóż, nie wiadomo, ale według mnie powinnaś po prostu przeżyć ten życiowy szok, żeby dowiedzieć się przynajmniej na czym stoisz.
Odpuść sobie któregoś dnia gotowanie, sprzątanie, siedzenie za biurkiem, z dzieckiem, pracę. Idź za nim. Sprawdź go. Czy ,,praca po godzinach, wyjazd służbowy, spotkanie z znajomymi" to nie jest po prostu wymówka.
Bardziej będzie bolało zwlekanie, czekanie, doświadczanie stresu, nieszczęścia i niepewności niż ten jeden moment, w którym przynajmniej będziesz wiedziała że należy coś zmienić.
Dla siebie.
A co będzie potem to tylko od Ciebie/Was zależy.

Pozdrawiam.