Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

colourfulsky

Problem z matką

Recommended Posts

Witam, 

Pisze tutaj bo już kompletnie nie wiem co robić, jestem w kropce a boje się, że jeżeli sytuacja się nie zmieni może się to wszystko skończyć dla mnie tragicznie. 

Moja matka jest zdecydowanie nadopiekuńcza w stosunku do mnie. Mam 26 lat, jestem po anoreksji i zaburzeniach lękowych ale już jest wszystko jak najbardziej w porządku, czuje się dobrze. Moim jedynym problemem jest moja matka która ciągle wmawia mi, że muszę iść do psychologa bez żadnych argumentów nawet. Ciągle mówi mi, że mam iść na terapie, w ogóle kazdemu to mówi, ma jakieś zaburzenie na tym punkcie. Ciągle mi wmawia że coś jest ze mną nie tak i gdy wpadam w szał i w furię zaczyna rozumieć że jak mi tak mówi to mnie niszczy totalnie. Problem polega na tym że ona to rozumie na tydzień, potem znowu jest to samo, tylko to mnie tak potrafi wyprowadzić z równowagi. Nie potrafię nad sobą zapanować gdy ktoś wmawia mi że jestem chora psychicznie po tym wszystkim co przeszłam gdy wiem, że tak nie jest. 

Co ja mam zrobić? Już nie mam na to siły... 

Link to comment
Share on other sites

Powiedz matce tak - ludzie z problemami psychicznymi często dla odwrócenia uwagi wmawiają innym choroby psychiczne. Widzę że właśnie to robisz. Na kiedy rejestrujemy wizytę u specjalisty dla ciebie? I zarejestruj jej wizyte niech ma czego chciała.

Szkoda nerwów na manipulantów. Sprawdź czy to nie gaslighting

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.