Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

SCHIZOFRENIA PARANOIDALNA POMOCY


Synesthesi
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jestem dwudziestoletnią kobietą mieszkającą z mamą i babcią. Odkąd pamiętam są one mocno niestabilne, słyszą głosy, cierpią na urojenia, uważają, że cały wszechświat skrzyknął się przeciwko nim, tworzą jakieś chore scenariusze, obwiniają mnie, uważają, że chcę je zabić, są agresywne wobec siebie, mnie i innych. Ciężko jest znaleźć słowa, które mogą opisać powagę sytuacji. Jako dziecko nie mogłam nawiązać relacji ze swoim ojcem, ponieważ mama powtarzała mi ciągle, że tata chce mnie skrzywdzić, wykorzystać. Nie mogę mieć ani partnera, ani partnerki, ani żadnych przyjaciół, nie mogę żyć po swojemu, bo zaraz wywołuje to atak furii i zachowania agresywne. Całe moje życie to niekończąca się przemoc psychiczna i okresowo fizyczna ze strony mamy i babci. Nie to jest jednak najgorsze. Życie w tej patologii wywołało u mnie nerwicę lękową, cierpię na przewlekły stres, mam sporo urazów psychicznych. Nie mogę już znieść ciągłych krzyków, wystarczy, że usłyszę głośniejszy dźwięk, który kojarzy mi się z podniesionym tonem, i zaczyna się u mnie odbierający dech atak paniki. Podjęcie jakiejkolwiek racjonalnej rozmowy z moimi współlokatorkami jest niemożliwe. Żyję jak w klatce. Nie mam żadnych znajomych, nie spotykam się z nikim, nie potrafię nawiązać relacji z kimkolwiek. Ale nie o mnie tutaj chodzi, ponieważ niedawno podjęłam terapię. Mama i babcia są nieleczonymi schizofreniczkami paranoidalnymi, nie zostały także oficjalnie zdiagnozowane (jedynie pośrednio), ponieważ nie jestem w stanie nakłonić ich do pójścia do psychiatry. Wielokrotnie zdarzało się, że zmuszona byłam wzywać policję w celu interwencji, kiedy mama była agresywna, policja jednak umywała ręce. Poradzono mi, abym następnym razem zadzwoniła po pogotowie ratunkowe, co też uczyniłam - dostałam jedynie naganę, że wzywam służby ratunkowe w nieuzasadnionym przypadku. Pomimo, że zarówno mama, jak i babcia, w trakcie interwencji wykazywały objawy silnej paranoi, policja oraz służby medyczne nie zwróciły na to żadnej uwagi. Napisałam więc prośbę do sądu o wszczęcie przymusowego leczenia, ponieważ nie widziałam już innej możliwości. Dostałam wiadomość, że w celu zdiagnozowania i nałożenia przymusu leczenia muszę dostarczyć diagnozę potwierdzającą chorobę mamy i babci. Paranoja, kpina, skandal, śmiech na sali, nie mam już innych słów. Ręce opadają. Jestem zniszczona psychicznie, mój system nerwowy nie daje już rady, mam napady paniki, myśli samobójcze, ale mimo to jakoś daję radę, bo wiem, że muszę walczyć. To jedyna rzecz, której nauczyła mnie rodzina. 

 

Zwracam się z gorącą prośbą o poradę, w jaki sposób zmusić osoby chore na schizofrenię paranoidalną (jedna z nich ma prawdopodobnie także kilka osobowości), NIEZDIAGNOZOWANE, agresywne do leczenia. Rozmowa nie wchodzi w grę. Muszę coś z tym zrobić, bo tak nie można żyć. Oczywiście mogłabym "je olać", zostawić oprawczynie i wyprowadzić się, jak zrobił to kiedyś mój tata, ale nie jestem w stanie zgodzić się na to, aby tak wspaniałe kobiety musiały żyć z trawiącą ich chorobą. Nie pozwoliłoby mi na to serce, które jeszcze mam.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Izabela

Link to comment
Share on other sites

Pani Izabelo,

Istnieje jeszcze możliwość zamówienia wizyty lekarza psychiatry do domu. Będzie to zapewne wizyta prywatna. Proszę sprawdzić w internecie czy w okolicy, tam gdzie Pani mieszka są  świadczone takie usługi.

Pisze Pani, ze podjęła Pani terapię, więc zadbała Pani o siebie i to bardzo dobrze. Może terapeuta coś Pani poradzi lub zna lekarza, który by przyjechał na wizytę domową do Pani.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

W jaki sposób nakłonić je do rozmowy z lekarzem? Albo w ogóle do wpuszczenia lekarza do domu bez konieczności alarmowania policji? Z doświadczenia wiem, że tak będzie to wyglądać - afera, krzyki, że chcę z nich zrobić osoby chore psychicznie, wezwanie policji i w następnej kolejności agresja wobec lekarza (plus jakiś tydzień całodniowych dyskusji na temat tego, jaką to jestem złą, niewdzięczną osobą). Co w takim wypadku?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.