Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

weronikas

OCD, zaburzenia lękowe i zaburzenia nastroju.

Recommended Posts

Dzień dobry, 

mam 20 lat, na co dzień studiuję, staram się walczyć ze swoimi demonami, ale powoli przegrywam i czuję, że potrzebuję wsparcia psychologicznego.

Otóż problemy zaczęły się już w moim poprzednim związku, który okazał się toksyczny. Partner nie traktował mnie właściwie, manipulował mną, stawałam się płaczliwa, uzależniona od niego. Z czasem poznałam świetnego chłopaka, który pomógł mi dostrzec we mnie to co najlepsze i wyciągał mnie z "dołka" psychicznego. Niestety po zakończeniu poprzedniego toksycznego związku, mój świat się zawalił. Nie dawałam sobie rady, płakałam codziennie, tęskniłam, nie umiałam funkcjonować. Cały czas go wspominałam, brakowało mi go, bolały mnie wspomnienia, wszystko co z nim związane. W nowym związku byłam wrakiem człowieka, mimo że odbudowywała się moja psychika, nie czułam się dobrze, a wręcz coraz gorzej. Toksyczny były zaczął ingerować w mój nowy związek - obrażał moją rodzinę, mnie, groził pobiciem mojego obecnego partnera. Napisał, że po prostu byłam śmieciem, miał mnie dość, nie chciał się ze mną spotykać, a urabiał mnie cały czas tylko po to by wykorzystać mnie na tle seksualnym. Notorycznie śledził (i nadal śledzi) mnie w internecie będąc już w związku z inną dziewczyną. Mimo wszystkiego co złe, krzywd które od niego doświadczyłam, ja nadal nie mogę się pogodzić z tym, że nie jesteśmy razem chociaż to ja zainicjowałam rozstanie. Nadal rozmyślam, wspominam wspólne chwile, idealizuje w głowie to co idealne nigdy nie było. Zaczęły się u mnie objawy OCD, zaburzenia lękowe nasiliły się (miewałam takie stany już w tym toksycznym związku, ale zbagatelizowałam to bo czułam się nieswojo, ale "samo przechodziło"), częste huśtawki nastrojów. Do tego nadal jestem śledzona przez byłego w sieci i jeździ pod moim domem co jakiś czas, nie wiem jak sobie z tym poradzić. 

Chciałabym czuć się dobrze, przede wszystkim nie wspominać toksycznego byłego, złego związku, przestać się użalać i tęsknić. Nie wiem jak sobie z tym radzić, boli mnie serce. Marzę o poznaniu kogoś kto sprawi że będę szczęśliwa, ale najpierw muszę zapomnieć o nim... a minęły już 2 lata. 

Będę wdzięczna za wszelkie rady i dobre słowo. Dziękuję za poświęcony czas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.