Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Od 3 miesięcy zmagam się z lękiem przed zachorowaniem na raka piersi. Wykonałam badania profilaktyczne ,USG itp.wszystko jest w porządku a ja nie umiem się uspokoić ciągle myśląc że ktoś się pomylił ,że coś przeoczono. Prześladują mnie ciągle historie i różne przypadki kobiet chorujących . Ciągle gdzieś coś mówią ,straszą ,a to potęguje lęk. Nie czytam dr Google ,staram się myśleć logicznie na podstawie opinii lekarza ,wzbraniam się przed ciągłym skanowaniem ciała mimo to z tyłu głowy jest lęk. Teraz funkcjonuje w miarę normalnie natomiast na początku miałam ciągle objawy somatyczne ,ból piersi ,pieczenie itp. nie spałam w nocy ,miałam kołatania serca po prostu totalna panika. Teraz nad tym panuje ale nie mogę pozbyć się ciągłych myśli że jednak coś może być ze mną nie tak.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, polecę Ci artykuł który przeczytałem https://psychoterapeuta-online.pl/atak-paniki-leki-objawy/ , zanim zdecydowałem się na pójście na terapię. 

Zamiast się zamartwiać lepiej się cieszyć z codzienności. Tak wiem, łatwo mi mówić, ale to przejdzie. Nie ma się co bać chorób, bo tak naprawdę każdy z nas na coś cierpi. 

Zrób sobie może dla pewności jeszcze markery, by mieć całkowitą pewność i spróbuj się sama nie nakręcać. 

Będzie dobrze i trzymam kciuki!

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za dobre słowo . Już nie tyle myślę że mam raka tylko się go boje ,bądź tego że zachoruje. Nie mam w rodzinie przypadków raka ,badania ok. Muszę zacząć pracować nad emocjami. Dzięki za zrozumienie i wsparcie to dużo daje ❤️

Link to comment
Share on other sites

Sama nie wiem jaki to mógłby być lęk. Zaczęło się od naturalnych zmian fizjologicznych w wyglądzie piersi. Ja wpadłam w panikę i histerię że to objaw choroby ,wtedy dr Google pomógł. Zrobiłam badania wszystkie ok a strach pozostał. Nie chcę nadal brnąć w kolejne badania czy ponowne robienie tych które mam bo to błędne koło z którego nie wyjdę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.