Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Emrys

Uzależnienie od rodziców i od internetu

Recommended Posts

Cześć. Chciałam się " pochwalić " moim problemem , jakim jest uzależnienie od rodziców. Pracuję z nimi, mieszkam z nimi, mam dość. Nie zadaję się z ludźmi i siedzę w domu. Przy internecie. Rodzice wpływają na moją każdą decyzję. Chciałabym się usamodzielnić, ale niestety w to też ingerują. Komentują nawet moje oferty pracy jakie dostałam od firm. Drą się na mnie, nigdy nie jestem wystarczająco dobra . Mam 31 lat . Pracuję i mieszkam z rodzicami . Pretekst, że studiuję i wyjeżdżam to żaden pretekst . Naprawdę nie wiem co zrobić. 

Link to comment
Share on other sites

Chyba jedynym wyjściem jest nagranie pewności siebie i siły by zacząć stawiać na swoim. Ja wynajęła bym mieszkanie i postawiła rodziców przed faktem dokonanym. Będzie ciężko na początku ale jak przebrniesz przez to nie poddasz się i postawisz na swoim z czasem oni to przyjmą do wiadomości a ty musisz zacząć żyć własnym życiem bo szkoda każdego dnia . Łatwo się mówi ale trzeba znaleźć w sobie siłę i determinację bo to twoje i tylko twoje życie ,rodzice go za ciebie nie przeżyją a kiedyś jeśli ich zabraknie ty już możesz nie poradzić sobie by być samodzielna ,ciężko będzie ci podejmować kluczowe decyzje i samemu decydować o swoim losie i wyborach. Trzymam mocno kciuki , jesteś silna tylko uwierz w to i pamiętaj że robisz to dla swojego dobra i komfortu życia . Czasem taki egoizm naprawdę jest zdrowy i ratuje życie ❤️

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Witam kochani ,ja również chce się podzielić problemem takim iż mieszkam z rodzicami pod pretekstem iż opiekują się moim trzyletnim synkiem ,ale mam już dość bo dom jest mój tak naprawdę a ciagle słyszę ,Że za długo śpię po nocce w pracy ,ze trawa nie skoszona (mamy 32 ary ),ze pomidory nie podlane itd ….Dodam również ze jestem samotnie wychowująca dziecko matka .Proszę o pomoc 

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Kasia dobrze prawi, musicie wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Musicie być przekonane czego chcecie i stanowczo tego wymagać. To się chyba nazywa asertywność. Wiem, że ciężko się postawić rodzicom, którzy w dzieciństwie pełnili rolę wszechmocnych bogów, którzy sprawowali nad nami pełną kontrolę i od których wszystko zależało, ale najwyższa pora powiedzieć DOŚĆ. Troszkę im się w dupkach poprzewracało, skoro uważają, że mają prawo kontrolować życie dorosłych dzieci! Co swoją drogą jest zwyczajnym brakiem poszanowania i zaprzeczeniem zdrowej miłości.

Link to comment
Share on other sites

Jesli sama nie powiesz "dosc" rodzicom, nic sie nie zmieni. Musisz w koncu sie postawic, jesli.masz odlozone pieniazki, wynajmij.mieszkanie i poinformuj rodzicow jaka decyzje podjelas. Rodzice czesto zapominaja, ze dzieci w koncu beda chcieli byc dorosla osoba i niestety wtedy trzeba im o tym przypomniec. 

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.