Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Krystyna1122

Opieka nad niepełnosprawną matką

Recommended Posts

Jak mogę pomóc osobie która ma chorą matkę, opiekuje się nią samotnie jak i wychowuje córkę. Nie ma znikąd wsparcia. Mama jej straciła obie nogi w związku z tym wymaga stałej opieki lecz to nie to jest problemem. Problemem jest stosunek matki do dziecka, gnębienie jej psychiczne i dosłowne traktowanie jak niewolnika. Robi wszystko co może poświęcając każdą wolną minutę na pomoc, starając się umożliwić matce normalne życie. Lecz na każdym kroku jedyne co słyszy to że nic nie umie zrobić, jest beznadziejna. Posiadają sprzęt który w pewnym stopniu pozwala jej poruszać się samodzielnie i wykonywać niektóre czynności lecz mimo to wciąż  każe córce wykonywać te czynność za nią.

Młoda dziewczyna nie sypia, budzona przez matkę wiele razy w ciągu nocy. Nie daje sobie rady z tym wszystkim, praca, opieka nad dzieckiem, opieka nad matką. Ciągłe problemy i poniżanie wprowadziły ją w stany depresyjne. Straciła chęci do życia przez ciągłe mówienie że jest nic nie warta i nie da sobie rady. Na okrągło słyszysz że wszystko co robi jest złe. Brak jej pomocy oprócz mnie lecz nie wiele mogę zrobić, ponieważ mieszkam w innym mieście. Przyjeżdżam co jakiś czas aby dać jej odpocząć, rozmawiam i tłumaczę lecz jej matka nie widzi nic złego w tym co robi i całą wina zwala na córkę. Rozmowa nie pomaga, jest bezradna i już sobie nie radzi.

Czy zna ktoś kogoś w podobnej sytuacji lub wie jak pomóc? 

Link to comment
Share on other sites

Czy matka po stracie nog nie miala zadnej opieki psychologicznej? Bo tutaj teraz dwie osoby potrzebuja pomocy, a jak tak dalej pojdzie dojdzie jeszcze dziecko. Proponuje zglosic sie do psychologa, i.mamie i.corce, choc podejrzewam, ze mama moze nie chciec takiej pomocy. Wtedy jakims rozwiazaniem byloby zgloszenie to lekarzowi pierwszego kontaktu, co sie dzieje z mama, tzn chodzi mi o jej stan psychiczny. A po za tym, czy nie mozna sie postarac o jakas pielegniarke, ktora raz na jakis czas przyjdzie zajac sie mama? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.