Jump to content
SweetJane

Związek z osobą o unikającym stylu przywiązania

Recommended Posts

Jestem studentką w wieku 25 lat, trzy lata temu poznałam mężczyznę w którym się zakochałam. Nasza relacja zaczęła się od romansu a później przerodziła w przyjaźń, od samego początku bardzo dobrze nam się ze sobą rozmawia. Przez jakiś czas nie mieliśmy ze sobą kontaktu dlatego, że ja pragnęła związku a on nie. Aktualnie znów jesteśmy w kontakcie, a on chce się ze mną przyjaźnić, dodam, że spaliśmy ze sobą ciągle nawet będąc tylko przyjaciółmi. Ciągle mi zależy na tej relacji i jestem w nim zakochana, ale z każdym dniem coraz bardziej wątpię w to, że coś z tego będzie, już kilka razy próbowałam z nim zerwać, żeby się nie męczyć ale on ciężko przechodzi rozstanie, mam czasami wrażenie, że trzyma mnie na niewidzialnej smyczy. Wydaje mi się że on ma unikający styl przywiązania. Wszystko na to wskazuje począwszy od problemów w jego rodzinie po takie cechy jak brak gotowości na zobowiązania, skupianie się na moich drobnych wadach, porównywanie mnie do jego ex które ponoć były idealne, flirt z wieloma kobietami, dawanie sprzecznych sygnałów, tajemniczość i sekrety. Czy nasza relacja jest w stanie przerodzić się w związek? Jak postępować z taką osobą

Link to comment
Share on other sites

Mając 22 lata poznałaś mężczyznę (jeśli nazywasz go mężczyzną a nie chłopakiem, to pewnie jest sporo starszy) i od razu, albo bardzo szybko poszliście do łóżka, tak? Następnie zostaliście seks-przyjaciółmi, ale Ty się zakochałaś, chciałaś związku, a on chciał dalej tylko seksu. Do tego zabawia się z innymi dziewczynami, robi Ci przykrość porównując Cię do jego byłych (skoro były takie idealne, to dlaczego nie jest z żadną z nich w związku?) i prowadzi z Tobą jakieś gierki, manipuluje Tobą. Nie widzisz co tu się dzieje? Jeśli nie widzisz, to powiem jak ja to widzę: zakochałaś się w kolesiu, który ma jakieś problemy ze sobą i wykorzystuje Cię do zaspokajania swoich potrzeb seksualnych, a ta niewidzialna nić, na której Cię trzyma, to Twoje zakochanie, które Cię oślepia, zniewala i daje złudne nadzieje. 

Czy wasza relacja jest w stanie przerodzić się w związek? - moim zdaniem nie ma na to realnych szans.

Jak postępować z taką osobą? - nie postępować; lepiej zatroszczyć się o siebie, swój czas i emocje i rozejrzeć się za kimś, kto będzie chciał i potrafił odwzajemnić Twoje uczucia. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Jest od mnie 10 lat starszy, byliśmy przez pewien czas w związku, poznał moją rodzinę. Później zerwaliśmy ale zostaliśmy przyjaciółmi, nie umawiałam się z nim na seks, ale zdarzało się, że spaliśmy razem i wtedy dochodziło do zbliżeń. On nigdy nie naciskał na seks, po prostu tak wychodziło. Rok temu stwierdziłam, że ta relacja nie ma sensu i zerwałam z nim. On chciał utrzymywać znajomość, a ja zażądałam zerwania kontaktu, bo chciałam przestać o nim myśleć. W tym roku kontakt się odnowił, jeśli pisałam, że trzyma mnie na niewidzialnej smyczy chodziło mi o to, że przypomina się. Nawet po zerwaniu kontaktu wysyłał życzenia, był zazdrosny o mnie.
 

Edited by SweetJane
Link to comment
Share on other sites

Więc to taka zabawa w kotka i myszkę. Gdyby chciał z Tobą być w normalnym związku, to już by był. Jeśli stwierdziłaś, że to nie ma sensu i chciałaś przestać o nim myśleć, to trzymaj się swojej decyzji i nie daj sobie mydlić oczu, bo ludzie tak łatwo się nie zmieniają, i gdybyś odnowiła relację, to prawdopodobnie bardzo szybko przypomniałabyś sobie dlaczego chciałaś ją zerwać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.