Jump to content
Liliana32

Dlaczego nie mogę się zakochać?

Recommended Posts

Hej,

Mam 32 lata i jestem singlem. Co jakiś czas spotykam się z kimś nowo poznanym na portalach randkowych, na kawę, na spacer. Często spotykam i poznaję naprawdę miłych i przystojnych chłopaków, do których wzdychałaby niejedna dziewczyna. Problem w tym, że nie czuję żadnej chemii. Nie ma zauroczenia, i chodzi mi o pociąg seksualny oraz emocjonalny. Kiedy byłam młodsza, miałam 20 parę lat, trzy razy zauroczyłam się bardzo mocno w kolegach ze studiów (jedno zauroczenie trwało aż 2 lata a jak spotykałam "jego" to miałam nogi z waty). I własnie teraz nie czuję tego uczucia, może to wina tego, że po 30-tce inaczej patrzy się na życie? Dlaczego nie mogę się zakochać jak każda inna dziewczyna? Ostatni związek zakończył się 2 lata temu, teraz jestem wolna i teoretycznie gotowa na nowy. Nawet jak na ulicy mijam "bardzo przystojnego mężczyznę" totalnie mnie to nie rusza. Boję się, że czas minie a ja nic do nikogo nie poczuję. Czego to jest wina? Chciałabym móc nadal zauroczyć się tak, jak działo się to gdy miałam 16 lat albo 25 lat.

Link to comment
Share on other sites

Bo to tak nie działa :)

Zakochania nie da się zaplanować. Ono nas trafia zupełnie losowo. Podobno ludzie dobierają się w pary przez serwisy randkowe, ale mi ciężko jest w to uwierzyć. Sama nigdy bym nic nie poczuła do kogoś takiego. Trzeba trochę więcej z kimś przebywać, żeby zrodziło się uczucie. Trzeba go widywać w normalnych, naturalnych sytuacjach. Zauroczyć się jego naturalnym sposobem bycia. Te planowane randki są takie sztuczne... przecież to aktorstwo i "sprzedawanie" siebie jak towar. Tak mi się to kojarzy.

Powinnaś uzbroić się w cierpliwość. Ja na tą właściwą osobę czekałam prawie do 40tki. Nie da się tego przyspieszyć.

 

Link to comment
Share on other sites

Byc moze masz racje, w pewnym wieku mysli sie inaczej i inaczej patrzy sie na swiat. Byc moze wiesz czego szukasz u faceta? Wiesz, jakie cechy powinien miec, patrzysz jak sie zachowuje. 30 lat a 20 lat to jest spora roznica. Doroslejemy, wszystko inaczej wyglada. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.